Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
-1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 21°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

PRIREDITEV KS TREBNJE OB DNEVU ŽENA


NOVICE

| |
13.03.2016      22:30
A A

PRIREDITEV KS TREBNJE OB DNEVU ŽENADeli:

Tradicionalna prireditev, ki jo vsako leto ob 8. marcu − mednarodnem dnevu žena organizira Krajevna skupnost Trebnje, je bila tudi letos kot vedno zelo lepo obiskana. Najprej so nastopili najmlajši učenci Glasbene šole Trebnje in male balerine in baletnik Šole klasičnega baleta v Trebnjem. Temu je sledila gledališka igra Izlet na Modri planet, prirejena po istoimenski zgodbi novomeške pisateljice Ivanke Mestnik. V predstavi so nastopili člani Sončka, društva za cerebralno paralizo Dolenjske in Bele krajine – otroci, mladostniki, starši in zaposleni VDC Sonček Novo mesto. Zgodba pripoveduje o deklici s cerebralno paralizo, ki ne hodi. V sanjah pa uživa na modrem planetu, na katerem so vsi ljudje enaki in enakopravni. Vsi skupaj so nam v predstavi posredovali svojo veliko željo, da bi tudi na Zemlji dočakali čas, ko bodo vsi otroci srečni in sprejeti ne glede na to, kakšni so in kaj zmorejo − da se tako naučimo razumeti, sprejeti in spoštovati drugačnost, ki nas vse bogati in oplemeniti naša srca. 

Program je vodil in povezoval podpredsednik Krajevne skupnosti Trebnje, g. Marko Šalehar, ki je sokrajankam ob tej priložnosti izrazil hvaležnost Krajevne skupnosti za njihovo neprecenljivo vlogo v mestu. Povedal je, da se bodo vsi trudili biti racionalni, a hkrati čuteči, socialno občutljivi, povezovalni, prodorni in drzni in da si bodo postavljali visoke cilje, ubirali prave poti in se ne ustrašili ovir  – vse tako, kot to počnejo in živijo iz dneva v dan spoštovane krajanke. 

Večer, poln iskrenosti, srčnosti in prisrčnosti in globoke sporočilnosti, je do solz ganil in navdušil polno dvorano Kulturnega doma Trebnje. 


KS Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo občanov? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Glasilo občanov
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 125
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.