Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno jasno
Popoldne bo v jugozahodni in južni ter delu osrednje Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo pretežno jasno. Temperature bodo od 2 do 7, na Primorskem do 10 stopinj C.
1°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
1°C | 5°C
torek, 06.12.2016
0°C | 9°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-3°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Podvoz v Velikem Gabru odslej varnejši z ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.11.2014      20:33
A A

Podvoz v Velikem Gabru odslej varnejši z opozorilnim sistemom COPS@road


Trebnje, 25. november 2014 – Danes je na podvozu pod železniško progo Veliki Gaber v Občini Trebnje potekala simbolična otvoritev postavitve opozorilnega sistema COPS@road, s katerim želi občina skupaj z Zavarovalnico Triglav in podjetjem Aktivna signalizacija Korun zmanjšati nevarnost prometnih nesreč na tem nepreglednem cestnem odseku.


Deli:

 

Navedeni cestni odsek je za udeležence v cestnem prometu izredno nevaren, saj je prehod skozi podvoz zelo ozek, vozišče pred podvozom pa poteka po klancu navzdol skozi ovinek.Tudi uporaba prometnega ogledala pod podvozom ne nudi dovolj preglednosti, ki bi zagotavljala varno udeležbo v cestnem prometu. S postavitvijo opozorilnega sistema COPS@road želi Občina Trebnje v sodelovanju z Zavarovalnico Triglav in podjetjem A.s.K povečati varnost z dodatnim opozarjanjem na potencialno nevarnost trka. Sistem je razvilo mlado slovensko podjetje A.s.K in je posebej učinkovit na nepreglednih cestnih odsekih, kjer je zaradi slabe vidljivosti onemogočena dobra presoja voznika pri vključevanju na prednostno cesto.

 

Enoti z detektorjem vozil in svetlobnim prikazovalnikom

Postavljen sistem COPS@road vključuje elemente za detekcijo in opozarjanje prometnih udeležencev ter module za radijsko komunikacijo med postavljenimi enotami sistema. Na tem cestnem odseku sta postavljeni dve centralni enoti s svetlobnimim prikazovalnikom pred vhodom na obeh straneh podvoza. Enoti sta opremljeni z detektorjem vozil in s svetlobnim prikazovalnikom. Postavitev pred podvozom zagotavlja optimalno vidnost. V primeru približevanja podhodu dveh ali več vozil z obeh smeri se na zaslonu izriše trikotnik s klicajem, ki opozarja na povečano nevarnost trka. Z delovanjem na sončno energijo je sistem mogoče namestiti tudi tam, kjer ni omrežne infrastrukture. COPS@road ni del zavezujočega prometnega sistema, temveč je dodatni opozorilni sistem, ki udeležencem v prometu v realnem času podaja informacijo o povečani nevarnosti trka, jih dodatno opozori in poziva k povečani pozornosti zaradi nevarnosti.

 

Za večjo prometno varnost

Župan Občine Trebnje Alojzij Kastelic je na otvoritveni slovesnosti povedal: »Že pred leti smo si v Občini Trebnje prizadevali, da bi povečali varnost pri železniškem podvozu v Velikem Gabru, vendar so ustrezni sistemi presegali dosegljivo ceno in zaradi tega smo to nalogo večkrat prestavili v prihodnost. Ko pa se je pokazala priložnost, da skupaj s podjetjem Aktivna signalizacija Korun in Zavarovalnico Triglav po dostopni ceni zagotovimo signalizacijo, ki bo občanom zagotavljala večjo stopnjo varnosti, smo se z veseljem odločili za ta projekt. Zahvaljujemo se podjetju A.s.K in Zavarovalnici Triglav za sodelovanje, tako v imenu občine, kot tudi v imenu občank in občanov Občine Trebnje

 

V sklopu projekta Skupaj za večjo prometno varnost v Sloveniji je Zavarovalnica Triglavsofinancirala 40 odstotkov vrednosti postavitve sistemov COPS@road v dvanajstih slovenskih občinah. Med prvimi izbranimi kritičnimi cestnimi odseki je opremitev podvoza v Velikem Gabru. »V Zavarovalnici Triglav delujemo skladno z našim zdaj že verjetno dobro prepoznavnim sloganom 'Vse bo v redu'. Tudi zato pod motom »Skupaj za večjo varnost« izvajamo različne preventivne akcijenamenjene večji varnosti v cestnem prometu. Mednje sodi tudi projekt postavitev COPS@road sistemov, s katerim s slovenskimi občinami in mladim podjetjem Aktivna signalizacija Korun skrbimo za varnejši korak v prometni jutri. Vesel sem, da bo odslej nevaren cestni odsek Veliki Gaber – Stranje pri podvozu pod železniško progo Veliki Gaber


preglednejši in prijaznejši do voznikov,« je ob otvoritvi povedal Edo Povhe, direktor Območne enote Novo mesto Zavarovalnice Triglav.

 

Bistveno manj nesreč

Sistem COPS@road je razvilo mlado slovensko podjetje A.s.K in je posebej učinkovit na nepreglednih cestnih odsekih, kjer je zaradi slabe vidljivosti onemogočena dobra presoja voznika. »Veseli nas sodelovanje z Občino Trebnje in Zavarovalnico Triglav, saj je tovrstno sodelovanje potrditev, da obstaja posluh za povečanje varnosti na slovenskih cestah z tehnološko inovativnimi prostopi. Statistike nekaterih do sedaj postavljenih sistemov kažejo tudi za 90 odstotno zmanjšanje prometnih nesreč. Verjamemo, da lahko postavitev v Velikem Gabru doprinese k povečani varnosti z opozarjanjem v realenm času, s čimer dobijo prometni udeleženci dodatne informacije o dogajanju v neposredni bližini podvoza, na podlagi katerih lahko sprejemajo odločitve v prometu, ki bodo botrovale njihovi večji varnosti«, je povedal Peter Korun, direktor podjetja A.s.K.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 121
Izšla: 19.11.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica - izdelava raglje
04.12.2016 | Kultura
Ragle - 20. obletnica
06.12.201 | Ostalo
Prednovoletni bazar
06.12.201 | Tečaji in delavnice
Naravno zdravljenje in domača lekarna - dr. Smiljanić
07.12.2016 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
07.12.2016 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz pardo mase
09.12.2016 | Družabni dogodki
Prižiganje lučk in otvoritev parkirišča
09.12.2016 | Kultura
Beremo s tačkami
09.12.2016 | Družabni dogodki
Prednovoletna pravljica
10.12.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
10.12.201 | Turizem
Adventna stojnica TD Trebnje
10.12.201 | Turizem
Eko tržnica
10.12.2016 | Družabni dogodki
Ježek in vran pričarata božič
10.12.2016 | Kultura
Sobotni STIKino v Trebnjem: Ježek in vran pričarata božič
10.12.2016 | Kultura
Letni koncert
10.12.2016 | Šport
RK Trimo Trebnje: RK Jeruzalem Ormož
10.12.2016 | Družabni dogodki
Tadej Toš
10.12.2016 | Družabni dogodki
ŠRD Fest
12.12.2016 | Kultura
Ure pravljic - Trebnje
12.12.2016 | Kultura
Moj prijatelj, dobri mož
04.12.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica - izdelava raglje
04.12.2016 | Kultura
Ragle - 20. obletnica
06.12.201 | Ostalo
Prednovoletni bazar
06.12.201 | Tečaji in delavnice
Naravno zdravljenje in domača lekarna - dr. Smiljanić
07.12.2016 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.