Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem do 6 stopinj C.
-7°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 13h
Do četrtka zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela v četrtek čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Srečanje MRC-ja s predstavnikoma ALDE


OBČINSKE

| |
12.01.2017      11:39
A A

Srečanje MRC-ja s predstavnikoma ALDEDeli:

 

Medobčinski razvojni center (MRC) občin Grosuplje, Ivančna Gorica in Trebnje je jeseni postal del združenja ALDA – Evropsko združenje za lokalno demokracijo in Inštituta IRE – Inštitut regij Evrope (Institute of the Regions of Europe). Vodja MRC-ja Jasmina Selan je ob vključitvi v omenjeni organizaciji pojasnila, da je poslanstvo MRC-ja priprava projektov, kandidiranje na nacionalnih in evropskih razpisih. To zajema tudi iskanje projektnih partnerjev, uspeh projektov pa je med drugim odvisen tudi od kakovosti partnerstva. Za pridobivanje dobrih partnerjev se je potrebno vključevati v mreže, kot sta ALDA in IRE, ki imajo izkušnje in ki vejo, koga povabiti v konzorcij, če je to potrebno.

V torek, 10. januarja 2017, sta MRC občin Grosuplje, Ivančna Gorica in Trebnje obiskala Marco Boaria, vodja oddelka za razvoj in Aldo Xhani, koordinator programov evropskega državljanstva iz združenja ALDA. Srečanju so poleg vodje MRC-ja Jasmine Selan s sodelavci Petrom Zakrajškom, Simonom Kastelicem in Matejo Zupančič prisostvovali tudi župan Občine Grosuplje dr. Peter Verlič, direktor občinske uprave mag. Dušan Hočevar, župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad in župan Občine Trebnje Alojzij Kastelic.

Vodja MRC-ja Jasmina Selan je predstavnikoma združenja ALDA predstavila delovanje MRC-ja ter podala nekaj informacij o občinah Grosuplje, Ivančna Gorica in Trebnje, ki jih MRC povezuje, pri čemer je izpostavila tiste dodane vrednosti, naravne in kulturne znamenitosti ter druge zanimivosti posameznih občin, ki bi lahko bile predmet priprave projektov. Ob tem je tako omenila tudi že nekaj možnih projektnih predlogov.

Marco Boaria in Aldo Xhani pa sta nekoliko podrobneje predstavila združenje ALDA in njene aktivnosti. ALDA je bila ustanovljena leta 1999 na pobudo Kongresa Sveta Evrope lokalnih in regionalnih oblasti za usklajevanje in podporo omrežja Agencij za lokalno demokracijo. Ima čez 200 članov iz kar 40 držav in kar je za nas posebej pomembno, članstvo v združenju ALDA prinaša boljše informiranje o programih in o možnostih financiranja ter zagotavlja podporo pri iskanju kompetentnih mednarodnih partnerjev za posamezna področja, podporo pri vzpostavitvi partnerstev za posamezen projekt in podporo v odnosih in v komuniciranju z Evropsko unijo, s Svetom Evrope, z Združenimi narodi ter z ostalimi javnimi in privatnimi mednarodnimi inštitucijami.

Ob koncu srečanja je beseda tekla o možnostih skupnega sodelovanja in predvsem o projektnih predlogih, ki bi jih MRC lahko pripravil v sodelovanju z ALDO.

 
 
 
 
 0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 122
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
18.01.2017 | Šport
Balet za odrasle
20.01.2017 | Ostalo
Zbiralna akcija starega papirja
20.01.2017 | Kultura
Matilda, počak'?!
20.01.2017 | Kultura
MATILDA, POČAK'?! v izvedbi Špas teatra
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Zvočna kopel z gongi
23.01.2017 | Kultura
Ure pravljic - Trebnje
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Kultura
Literarno glasbeni večer z Jernejem Dirnbekom Dimekom, članom skupine MI2
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.