Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

LIONS KLUB OBVEŠČA: BREZPLAČNO CEPLJENJE ......


OBČINSKE

| |
28.11.2016      7:40
A A

LIONS KLUB OBVEŠČA: BREZPLAČNO CEPLJENJE OTROK PROTI KLOPNEMU MENINGOENCEFALITISUDeli:

 

Klopni meningoencefalitis je nevarna bolezen, ki jo prenašajo klopi. Posledice so lahko izjemno hude: trajna ohromitev mišic, možni so tudi smrtni primeri. Tudi pri otrocih se lahko bolezen razvije v težji obliki in privede do trajnih posledic: glavobol, motnje spanja in koncentracije, vrtoglavice, utrujenost in epileptični napadi. Edina učinkovita zaščita je pravočasno cepljenje. Priporočljivo je, da se cepljenje s prvima dvema odmerkoma v razmaku enega meseca opravi v zimskih mesecih, da se vzpostavi zaščita pred aktivnostjo klopov. Tretji odmerek lahko sledi 9 do 12 mesecev po drugem odmerku.

Celotno cepljenje s tremi odmerki stane približno 90 evrov. Ker si mnogi starši tega za svoje otroke ne morejo privoščiti, je Lions klub Trebnje zbral sredstva za brezplačno cepljenje stotih otrok. Zahvaljujemo se našim donatorjem, ki so priskočili na pomoč. Zlati sponzorji so bili: Treves, Optimed in Triglav. Srebrni sponzorji pa so bili: Občina Trebnje, Povše metal, Rem, Lekarna Mačkovec, Avtomati  Armič, Krevs finančni biro, Grading, Tem, Terca, Tomplast, Gašperšič d.o.o., Studio Markelj, Pro Meglič, Zorc & Nina Jože Zorc s.p., Zakrajšek Janez s.p., Vinski dvor Deu, Sanolabor, Medical center Rogaška, Inštitut za medicino in šport, Strokasi, Alumit, Atrum, Danijela in Branimir Furlan.

Zaradi učinkovite organizacije cepljenja smo pripravili enostavna pravila. Cepljene bodo mladoletne osebe (letnik 1999 in mlajši), ki imajo izbranega osebnega pediatra ali družinskega zdravnika v ZD Trebnje. Osebni zdravniki bodo od 28. novembra zbirali prijave za cepljenje. Ko bomo prejeli stoto prijavo, se bo zbiranje prijav ustavilo.  Cepljenje se bo začelo 2. januarja. Otroci, ki prve doze ne bodo prejeli do 31. januarja, bodo iz seznama avtomatično izbrisani. Izven te kvote bo mogoča tudi brezplačna tretja doza cepiva, če so otroci že dobili dve dozi samoplačniško.

 

                                                                                                                             Zdenko Šalda, dr. med.

                                                                                                                             Lions klub Trebnje  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
PDF
obvestilo_o_cepljenju.pdf
75753_obvestilo_o_cepljenju.pdf (28,04 KB)

Prenesi vse
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 122
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
20.01.2017 | Ostalo
Zbiralna akcija starega papirja
20.01.2017 | Kultura
MATILDA, POČAK'?! v izvedbi Špas teatra
20.01.2017 | Kultura
Matilda, počak'?!
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Zvočna kopel z gongi
23.01.2017 | Kultura
Ure pravljic - Trebnje
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Kultura
Literarno glasbeni večer z Jernejem Dirnbekom Dimekom, članom skupine MI2
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.