Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
12°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dan KS Knežja vas-Rupa 2014


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
30.06.2014      11:52
A A

Dan KS Knežja vas-Rupa 2014Deli:

 

KS Knežja vas je v sodelovanju s krajani v torek, 24.06.2014, na predvečer dneva državnosti, organizirala 2. dan KS Knežja vas v športno rekreacijskem centru Rupa pod zaselkom Kozjak.

Organizirali smo medvaški turnir v nogometu, tekme v odbojki na mivki. Za mlajše krajane smo pripravili namizni tenis, namizni nogomet, vožnjo s konji in na koncu  za vse udeležence kresovanje.

Organizatorji so za vse prisotne pripravili golaž, prizadevne krajanke so se izkazale s peko palačink, s seboj so prinesle peciva, seveda pa je bilo poskrbljeno tudi za pijačo vseh vrst.

Na medvaškem nogometnem turnirju je sodelovalo 8 ekip sedmih vasi v KS (Kamenje, Roženpelj, Krušni vrh, Selce, Knežja vas, Luža, Občine) in tako imenovana ekipa izseljencev oz. fantov, ki so bili rojeni v naši KS in so se zaradi višje sile odselili iz naših krajev. Ekipe so bile z žrebom razdeljene v dve skupini, prvi dve ekipi iz vsake skupine sta se uvrstili v polfinale na koncu pa je bila še tekma za tretje in prvo mesto. Tekme so bile izenačene in ni bilo izrazitega favorita. V finalu je ekipa iz Luže premagala lanske zmagovalce, ekipo Roženpelj. Najmlajši nogometaš je štel 12, najstarejši pa 60 let. Zmagovalci turnirja so prejeli pokal in vsak nogometaš zmagovalne ekipe majico.

 Vzporedno z nogometnim turnirjem se je odvijal tudi turnir v odbojki na mivki, kjer je sodelovalo 5 ekip; ženske nad 30 let, dekleta pod 30 let, moški nad 50 let, KS Knežja vas in KS Štefan. Najboljša je bila ekipa deklet pod 30 let. V revijalni tekmi med KS, pa je KS Knežja vas za točko ugnala KS Štefan. Zmagovalke so prejele praktično darilo.

Ob 22.00 je najstarejši svetnik KS Anton Murn ob pomoči posameznih krajanov prižgal kres, kateri nas je spremljal ob druženju pozno v noč. Vabilu so se odzvali župan Občine Trebnje g. Alojzij Kastelic, aktiven tudi v športnih aktivnostih, podžupan g. Silvester Perpar in predsednik KS Štefan g. Anton Strah.

Kljub neobetavni vremenski napovedi, se nismo dali zmotiti in smo organizacijo izpeljali  po predvidenem planu. Še enkrat se je pokazalo, da je potrebno tudi tvegati, če hočeš priti do cilja. Če nas je lanska nadpovprečna obiskanost malo presenetila in  smo organizatorji obljubili, da letos nas ne bo, smo besedo tudi držali. Golaž je bil za vse krajane in povabljene. Bilo nas je cca 270 od 430 kolikor šteje prebivalcev KS Knežja vas. Tudi to je uspeh. 

Na koncu bi se v imenu KS Knežja vas zahvalil še vsem, ki so pomagali pri organizaciji, od postavitve razsvetljave, šotorov, miz, urejanja igrišč do priprave hrane in pijače. Dobrodošli na Dnevu KS Knežja vas leta 2015.

                                                                                                                                                                                            KS Knežja vas                                                                                                                                                                                                Alojz Špec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 120
Izšla: 21.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
26.10.2016 | Družabni dogodki
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
28.10.2016 Ni kategorije
Beremo s tačkami
28.10.2016 Ni kategorije
Beremo s tačkami
29.10.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
29.10.201 | Turizem
Eko tržnica
29.10.201 | Družabni dogodki
Kostanjev pohod
29.10.2016 | Šport
RK Trimo Trebnje: Urbanscape Loka
31.10.2016 | Ostalo
Žalna slovesnost - Trebnje
31.10.2016 | Ostalo
Žalna slovesnost - Veliki Gaber
02.11. - 04.11.2016 | Kultura
Počitniške folklorne rajalnice v Trebnjem
02.11.2016 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
02.11.2016 | Družabni dogodki
Demenca - izziv sodobne družbe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.