Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
8°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

S knjigama pozdravili pomlad


KULTURA, ZAVODI

| |
02.04.2014      18:38
A A

S knjigama pozdravili pomlad


Mirnčana Mojca Nose in Rudi Žibert sta s knjigama pozdravila pomlad


Deli:

V Knjižnici Pavla Golie Trebnje smo ob izteku lanskega leta z veseljem pozdravili novo slikanico bibliotekarke Mojce Nose »KAKŠNE BRAVE JE POMLAD«. Slikanica je izvirna in poučna, namenjena otrokom, ki ob branju spoznajo osnovne barve in tudi tiste, ki nastanejo z mešanjem le - teh. Barvice se namreč odločijo pregnati predolgo zimo, zato s svojimi barvami obarvajo nebo, sonce, travnike, ceste, hiše, avtomobile, cvetove, polja in tako prebudijo barvito pomlad. Slikanica je nastala v sodelovanju s priznano ilustratorko, domačinko Marto Bartolj, in oblikovalko Meto Gabrijel. Recenzijo je napisala pravljičarka Ljoba Jenče, dobro besedo za boljšo popotnico pa je prispeval rojak in letošnji Schwentnerjev nagrajenec, bralni »značkar« in knjigoljub, Jože Zupan. Navdušenje nad slikanico je izrazila tudi poznavalka otroške in mladinske književnosti in velika promotorka branja, mag. Tilka Jamnik, ki je o pravljici Kakšne barve je pomlad? med drugim zapisala: »Pravzaprav je vsa slikanica leposlovno - poučna, tako o barvah kot o pomladi v našem okolju. Vse je naravnano veselo in prisrčno, kot smo ponavadi tudi mi ob prihajajoči pomladi. Slikanica vabi otroke, naj prisluhnejo pravljici in risbice pobarvajo. Vabi tudi njihove starše in druge vzgojitelje, da jim pri tem pomagajo z branjem ter s spoznavanjem barv in pomladi.« Slikanico so ob sproščenem pogovoru v Krajevni knjižnici Mirna predstavile 4 soustvarjalke: avtorica Mojca Nose, ilustratorka Marta Bartolj, oblikovalka Meta Gabrijel in Tanja Cuder Udovič, direktorica Knjižnice Pavla Golie Trebnje, ki je ob pomoči Občine Trebnje omogočila izid in natis knjige. V kulturnem programu so sodelovali otroci 2. a razreda OŠ Mirna, pod mentorstvom učiteljic Vilme Gracar in Dragice Hazdovac.

Že prejšnji torek pa smo tudi v Krajevni knjižnici Mirna predstavili delo domačina Rudija Žiberta Vodni mlini v Mirnski dolini ter z zanimivimi gosti s področja varovanja tehniške dediščine, mlinarstva, raziskovanja zgodovine in muzejev na prostem razpravljali o pomenu ohranjanja vodnih mlinov kot kulturnih spomenikov za naše zanamce. V pogovoru so sodelovali mag. Tadej Brate, Ivica Križ, mag. Dušan Štepec, Mirko Zakrajšek, dr. Iztok Kovačič in Martina Mavsar, okroglo mizo je vodil in moderiral Marko Kapus. Mlini gospoda Žiberta spremljajo že od mladosti, zato se je po upokojitvi lotil zahtevnega zbiranja gradiva in popisa vodnih mlinov celotne mirnske doline. Zbrano gradivo sta uredili bibliotekarka trebanjske knjižnice Patricija Tratar in Mojca Ramovš. Predgovor je prispeval mag. Dušan Štepec in v njem poudaril, da se pomena in vrednosti dediščine premalo zavedamo. Zato je še toliko bolj pomembno in dragoceno, da nas avtorji, kot je Rudolf Žibert spomnijo na to, kar imamo. Hkrati nas opozarjajo, da nam tovrstna dediščina dokončno propade, še preden jo bomo dodobra spoznali.

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 120
Izšla: 21.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
26.10.2016 | Družabni dogodki
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
28.10.2016 Ni kategorije
Beremo s tačkami
28.10.2016 Ni kategorije
Beremo s tačkami
29.10.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
29.10.201 | Turizem
Eko tržnica
29.10.201 | Družabni dogodki
Kostanjev pohod
29.10.2016 | Šport
RK Trimo Trebnje: Urbanscape Loka
31.10.2016 | Ostalo
Žalna slovesnost - Trebnje
31.10.2016 | Ostalo
Žalna slovesnost - Veliki Gaber
02.11. - 04.11.2016 | Kultura
Počitniške folklorne rajalnice v Trebnjem
02.11.2016 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
02.11.2016 | Družabni dogodki
Demenca - izziv sodobne družbe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.