Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
11°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 13°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Komunala Trebnje d.o.o. – Tu smo za vas


NOVICE

| |
01.06.2015      22:22
A A

Komunala Trebnje d.o.o. – Tu smo za vas


Podjetje Komunala Trebnje d.o.o. je pred kratkim obeležilo petdeset let delovanja. V času svojega obstoja je podjetje večkrat spremenilo svojo organizacijsko obliko in se tako prilagajalo okolju, v katerem je delovalo.


direktor komunale g. Stanko Tomšič
direktor komunale g. Stanko Tomšič
Deli:

 

Danes je Komunala Trebnje d.o.o. javno podjetje v sto odstotni lasti štirih občin ustanoviteljic, in sicer Občine Trebnje, Občine Mokronog – Trebelno, Občine Mirna in Občine Šentrupert.

Podjetje redno zaposluje 58 delavcev, osnovna naloga pa je izvajanje obveznih občinskih gospodarskih javnih služb varstva okolja - oskrbe s pitno vodo, ravnanja s komunalnimi odpadki ter odvajanja in čiščenja komunalnih in padavinskih odpadnih vod. Z namenom pozitivnega vpliva na cene obveznih gospodarskih javnih služb podje ustvarja pogoje za povečanje obsega del in prihodkov na drugih javnih službah in tržnih dejavnostih.

Med največje dosežke zadnjih let podjetje uvršča stabilizacijo poslovanja, bistveno povečanje obsega del ter pridobitev okoljevarstvenega dovoljenja za odlagališče nenevarnih odpadkov Globoko in izgradnjo novega odlagalnega polja za nadaljnjo odlaganje odpadkov. Povečan obseg del na področju enot vzdrževanja cest in drugih tržnih dejavnosti predstavlja tudi največji vir povečanja prihodkov javnega podjetja v zadnjih letih.

Podjetje se vse bolj zaveda svoje družbene vloge in vpetosti v lokalno okolje, kjer deluje. V želji, da se čim bolj približa svojim uporabnikom, je že pred časom spremenilo svojo celostno podobo, vključno z logotipom in spletno stranjo, ki želi s svojo sodobno podobo spodbuditi uporabnike, da bi se nanjo radi vračali. Da se podjetje vse bolj zaveda pomena zaposlenih kot svojega največjega kapitala, dokazuje s pridobitvijo osnovnega certifikata Družini prijazno podjetje, ki ga je uradno pridobilo 15.5.2015.

 

Osnovni certifikat Družini prijazno podjetje, ki ga podeljuje Ekvilib Inštitut certifikat Družini prijazno podjetje, skupaj z Ministrstvom za delo, družino socialne zadeve in enake možnosti je za podjejte velika pridobitev.

» Certifikat je priznanje podjetju, ki omogoča usklajevanje zasebnega in poklicnega življenja ter pogojev za enakost spolov v družbi kakor tudi na trgu dela. Kvaliteta življenja zaposlenih delavcev in ravnovesje med delom in družino je velikega pomena tudi za delovanje in rast podjetja. Njihovo pravo zadovoljstvo je odraz produktivnosti pri delu, ki se v našem podjetju iz leta v leto povečuje. V interesu organizacije je, da posameznikom omogočamo usklajevanje dela in družine, kajti le na ta način imamo predane, zadovoljne delavce, za katere obstaja tudi manjša verjetnost, da bodo organizacijo zapustili. V končni fazi pa smo vsi skupaj ena velika družina, ki dobro funkcionira lahko le, ko ni nekega osebnega interesa, interesa po kapitalu, temveč po lepšem jutri,« je povedal direktor podjetja  Stanko Tomšič.

 

Vrednote, s katerimi javno podjetje Komunala Trebnje d.o.o. sledi viziji in uresničuje svoje poslanstvo, so medsebojno sodelovanje, pomoč in spoštovanje, skupno in pošteno delo ter spoštovanje pravil in držanje dogovorov. S temi vrednotami podjetje stopa tako v odnose z občinami ustanoviteljicami, z uporabniki storitev kot tudi z zaposlenimi.

Torej, delo v podjetju Komunale ni več delo, ki je še nedavno veljalo za »komunalno delo.« Je delo, ki ljudem daje kruh, varnost in  lepši jutri.

 

Tekst in foto: Mojca Smolič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 120
Izšla: 21.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
PGD Trebnje - Dan odprtih vrat
26.10.2016 | Družabni dogodki
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
28.10.2016 Ni kategorije
Beremo s tačkami
28.10.2016 Ni kategorije
Beremo s tačkami
29.10.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
29.10.201 | Turizem
Eko tržnica
29.10.201 | Družabni dogodki
Kostanjev pohod
29.10.2016 | Šport
RK Trimo Trebnje: Urbanscape Loka
31.10.2016 | Ostalo
Žalna slovesnost - Veliki Gaber
31.10.2016 | Ostalo
Žalna slovesnost - Trebnje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.