Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
7°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izobraževanje v Bruslju in delovni sestanek z ......


NOVICE

| |
19.12.2015      23:34
A A

Izobraževanje v Bruslju in delovni sestanek z evropsko komisarko Violeto BulcDeli:

 

Združenje občin Slovenije je tudi letos v sodelovanju z Evropsko komisijo v začetku novembra organiziralo dvodnevno izobraževanje v Bruslju z vpogledom v delovanje Evropske komisije ter s predstavitvami evropskih politik. Z vabilom na izobraževalni obisk želi Evropska komisija izboljšati sodelovanje s slovenskimi občinami.

S predstavnico Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji, gospo Natašo Šip, se je v Bruselj tako napotilo okoli 25 predstavnikov slovenskih občin, izobraževanja pa se je udeležil tudi župan občine Trebnje, gospod Alojzij Kastelic.

V času dvodnevnega izobraževanja je bila posebna pozornost namenjena črpanju kohezijskih sredstev v obdobju 2014−2020, možnosti za razvoj regij v sklopu programov EU ter novemu investicijskemu svežnju EU. Prvi dan so se udeleženci mudili na Evropski komisiji, kjer jim je na začetku gospod Jo Vandercappellen predstavil vlogo in pristojnosti Evropske komisije, v nadaljevanju pa jim je ga. Nevena Biševac iz Generalnega direktorata Evropske komisije za regionalno in mestno politiko predstavila strukturne sklade v Sloveniji, predstavnik Generalnega direktorata Evropske komisije za okolje NATURO 2000 in program LIFE, ga. Katarina Jakšič in g. Zoran Stamenčič iz Generalnega direktorata Evropske komisije za zaposlovanje, socialne zadeve in vključevanje pa Evropski socialni sklad v Sloveniji.

Naslednji dan so udeleženci izobraževanja obiskali še Odbor regij, kjer so se srečali tudi z evropsko komisarko Violeto Bulc. Violeta, ki je Trebanjka, je županom slovenskih občin odkrito predstavila situacijo v Bruslju in možnosti črpanja sredstev iz posameznih skladov za posamezna področja. Poudarila je, da imamo največje možnosti črpanja sredstev za razvoj podeželja v okviru Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Jasno je tudi povedala, da v kolikor se na omenjenm ministrstvu ne bodo v doglednem času ustrezno organizirali, bodo tudi  tukaj možnosti za črpanje slabše.

Dvodnevno delovno srečanje v Bruslju je bilo po mnenju udeležencev zelo dobro organizirano, za kar gre zahvala tudi Združenju občin Slovenije in Predstavništvu Evropske komisije v Sloveniji. Po obisku se vsem odpirajo novi pogledi na možnosti za razvoj tako Slovenije kot tudi Evrope. 

 

Občinska uprava Občine Trebnje

Oddelek za splošne zadeve

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 126
Izšla: 14.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.