Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-6°C | -1°C
torek, 17.01.2017
-3°C | -2°C
sreda, 18.01.2017
-5°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dan odprtih vrat Policijske postaje Trebnje


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
10.12.2014      10:02
A A

Dan odprtih vrat Policijske postaje Trebnje


V petek, 21. novembra, je Policijska postaja Trebnje odprla svoja vrata za občane. Ogledali so si lahko prostore policijske postaje, spoznali delo policistov, ki skrbijo za varnost v našem okolju, vso opremo in službena vozila. Za obiskovalce sta bila izjemno zanimiva policijska psa, ki ju je policist vodnik psov z veseljem predstavil. Pomagata pri odkrivanju droge in eksplozivnih teles


Deli:

 

Slovenska policija si pri svojem delu pomaga s psi za splošno rabo, ki zajema varovanje, delo na intervencijah, na prireditvah in sledenje. V kategorijo za specializirano rabo pa štejejo pse, ki jih šolajo za iskanje prepovedanih drog, eksplozivov, orožja in tobaka. Psi za specializirano rabo pripadajo lovskim pasmam, primerni pa so tudi nemški in belgijski ovčarji.

„Da pes odkrije eksploziv, drogo …, mora imeti prirojene posebne nagone. Psi, ki imajo močno izražen nagon plena, bodo naredili vse, da bodo prišli do tega plena. Psa najprej šolamo z iskanjem njegove najljubše igrače, na kateri je njegova slina. On to pogojuje, jo išče in najde. Postopoma igrači dodajamo še vonje, ki jih želimo, da jih najde. Pogojni refleks ga pripelje do igrače. Sčasoma igračo odstranimo in pes sledi le še vonju, ki smo ga uvedli,“ nam je zaupal g. Turk, policist vodnik psov.

Zanimiv je bil tudi prikaz odkrivanja prstnih odtisov, ki jih je pri današnji tehniki res težko skriti. Napredek tehnike in pripomočkov je iz leta v leto večji, s tem tudi znanje policistov.

Želimo jim, da so pri svojem delu čim bolj uspešni, predvsem pa, da bodo za opravljeno plačani, kot si zaslužijo.

tekst in foto:

Mojca Smolič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 122
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
17.01.201 | Ostalo
Živeti brez bolezni
18.01.2017 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
18.01.2017 | Šport
Balet za odrasle
20.01.2017 | Ostalo
Zbiralna akcija starega papirja
20.01.2017 | Kultura
MATILDA, POČAK'?! v izvedbi Špas teatra
20.01.2017 | Kultura
Matilda, počak'?!
23.01.2017 | Kultura
Ure pravljic - Trebnje
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.