Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Danes bo sončno z nekaj kopaste in visoke koprenaste oblačnosti. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
9°C | 29°C
torek, 30.05.2017
12°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
petek, 02.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod društva upokojencev v aprilu


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
02.05.2014      13:32
A A

Pohod društva upokojencev v apriluDeli:

V torek, 29. aprila, je kar lepa skupina članov našega društva pričela svoj pohod po načrtovani poti.

Krenili smo iz Tabora, preko Mrzlega polja in pred potokom Kučnica zavili desno po kolovozu proti Ojstriški vasi. Ob malem gozdičku smo opazili lepo lovsko prežo, naprej ob poti dobro ohranjen Slaparjev kozolec, hmeljske žičnice in skrbno obdelana polja. V Ojstriški vasi smo prečkali potok Konjščico in prišli do Cukalovega kozolca, kjer je leta 1941 delovala ilegalna radijska postaja, na kar nas opomni spominska tabla. Potem smo po gozdni poti prispeli do Štruklovih "cigunc", kjer so pred mnogimi leti kopali glino, izdelovali, sušili in žgali izdelane zidake. Sedaj je na tem mestu pravo majhno jezero, ki nudi zatočišče raznim pticam, počitku sprehajalcem, pozimi pa nastane improvizirano drsališče. Ob zelenem rastlinju, majhnih mlakah na poti in polomljenih borovcih smo prispeli do Brišnikovih "cigunc", kjer so izdelovali opeko še leta 1955. Ob obronku Ribarjevega gozda, razcepljenih in lepo zloženih drv smo krenili proti Ramšakovi kmetiji. Pri izhodu iz gozda se nam je odprl slikovit razgled po posejanih njivah, pokošenih delih travnikov in hribovju. Iz ograde pašnika nas je zvedavo ogledovala čreda krav. Pri Ramšakovih nas je pod 400 let staro lipo prijazno sprejel gospodar Jani, nam pokazal spominsko ploščo in razkazal spominsko sobo uglednega in priznanega duhovnika, znanstvenika, akademika, prof. dr. Franca Ksaverja Lukmana. Ta je bil naš rojak, ki se je na tej domačiji rodil leta 1880. Gostoljubnost Ramšakovih in med potjo zaužita prehranska dopolnila so nam olajšala morebitne tegobe prehojene poti.

Pot je bila prijetna, vreme idealno in pohodniki dobrovoljni. Srečno do prihodnjič.

 

Društvo upokojencev Tabor 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
30.05.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
04.06.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.