Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-15°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-9°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-12°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-11°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-15°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Sprejem najboljših učencev


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, SREDNJA ŠOLA, DOGODKI

| |
30.06.2015      13:24
A A

Sprejem najboljših učencevDeli:

Sadovi trdega dela in truda, ki ga mladi vlagajo vse od začetka septembra, se najjasneje pokažejo ob zaključku šolskega leta. Dobre zgodbe in odlične dosežke pridnih učencev in dijakov spremljamo tudi na Občini Tabor. V sredo, 24. junija, smo na sprejem povabili 5 osnovnošolcev Podružnične osnovne šole Tabor in 3 dijake srednjih šol, o katerih nam podatke posredujejo celjske srednje šole. Njih in njihove starše je sprejel in nagovoril podžupan Ludvik Miklavc, nekaj besed pa sta spregovorila tudi ravnateljica OŠ Vransko - Tabor Majda Pikl in vodja POŠ Tabor Branko Šketa. V knjigo najboljših učencev so se zapisali:

 

- Aljoša Lukman, 7. b, za srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz logike Logična pošast;

- Kim Gruden, 8. b, za srebrno priznanje iz razvedrilne matematike na državnem tekmovanju in srebrno Vegovo priznanje iz znanja matematike na področnem tekmovanju;

- Neža Smolnikar, 8. b, za srebrno priznanje iz znanja zgodovine na območnem tekmovanju;

- Alja Cestnik, 9. c, za odličen uspeh vsa leta šolanja

ter

- Tina Ribič, 9. c, za odličen uspeh vsa leta šolanja.

 

Pri dijakih pa so se najbolje odrezali:

 

- Miha Drolc, Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje, pohvala za odličen uspeh in uspešno vodenje oddelčne skupnosti, 2. mesto ekipe mladi vrtnarji na šolskem predtekmovanju Flora (ekipo sta sestavljala Miha Drolc in David Kreča), srebrno priznanje na 38. tekmovanju mladih čebelarjev v Metliki, bronasto priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja matematike in udeležba na območnem tekmovanju, priznanje na tekmovanju iz nemške bralne značke Pfiffikus in udeležba na šolskem tekmovanju iz znanja geografije;

 

- David Kreča, Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje, 2. mesto ekipe mladi vrtnarji na šolskem predtekmovanju Flora (ekipo sta sestavljala Miha Drolc in David Kreča);

 

- Rok Uranjek, Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo, zlato priznanje v kategoriji mladinskih pevskih zborov na mednarodnem tekmovanju pevskih zborov v Španiji, pomoč pri organizaciji 23. Državnega tekmovanja elektro šol in 5. Državnega tekmovanja računalniških šol.

 

Podžupan je nagrajencem čestital in jim podelil praktično nagrado.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.