Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
7°C | 16°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
1°C | 16°C
petek, 03.03.2017
2°C | 13°C
sobota, 04.03.2017
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 7h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
7°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

SREČANJE MED OBČANI-KMETOVALCI IN LOVCI


OBČINSKE, DOGODKI

| |
09.10.2013      9:02
A A

SREČANJE MED OBČANI-KMETOVALCI IN LOVCI


Lovska družina Sv. Jurij organizira vsako drugo soboto v septembru že vrsto leto srečanje med občani - kmetovalci Občine Sv. Jurij in domačimi lovci. Tako je tudi letos potekalo srečanje v soboto 7. septembra 2013 od 15. ure pri lovskem domu.


Deli:

Lovci so poskrbeli za prijetno razpoloženje. Kot zahvala za sodelovanje pri gojitvi divjadi in očuvanju naravnega bogastva so lovci pogostili občane - kmetovalce Občine Sv. Jurij v Slov. goricah s srnjakovim golažem in pijačo.


Vsi si želimo ohraniti živo naravo. Na območju občine je najbolj ogrožen fazan in zajec. Tudi s srnjadjo je potrebno ravnati previdno. Vsaka narejena napaka v naravi se vedno maščuje. Veliko krat je žal ne moremo več popraviti.

Srečanje lovcev s kmetovalci je priložnost, da se med seboj pogovorijo o nadaljnem dobrem sodelovanju. Lovci so zanimanjem prisluhnili izkušnjam in nasvetom kmetovalcev na tem področju. Lovci pa so podrobneje predstavili vse novosti, ki izhajajo iz lova in gojitve divjadi.

Lovska družina tudi predvsem zaradi dobrega medsebojnega sodelovanja med kmetovalci oziroma lastniki zemljišč ne beleži skoraj nobenega zahtevka za povrnitev škode na kmetijskih zemljiščih od divjadi. Še posebej pa so zadovoljni, da so lovci v skupnem prostoru prijazno sprejeti ter obravnavani kot enakopravni partner uporabnika tega prostora.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.