Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
15°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
2°C | 15°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorna skupina Jurovčan


KULTURA, DRUŠTVA

| |
11.06.2013      12:41
A A

Folklorna skupina Jurovčan


Folklorna skupina Jurovčan je bila letošnje leto že tretjič zapored udeleženka regijske revije odraslih folklornih skupin.


Med petjem pesmi "Kaj je tebi hudič naredo?"
Med petjem pesmi "Kaj je tebi hudič naredo?"
Deli:

Regijska revija odraslih folklornih skupin Makole - 2013

 

Folklorna skupina Jurovčan, ki deluje v Kulturnem društvu Ivan Cankar Jurovski Dol, se je v nedeljo 19. maja 2013 udeležila regijskega srečanja odraslih folklornih skupin, ki je potekalo v Domu krajanov Makole.  Nastopilo je 8 izbranih folklornih skupin, ki delujejo na  območjih delovanja izpostav Javnega sklada za kulturne dejavnosti  Lenart, Ormož, Ptuj in Slovenska Bistrica.    

 

Jurovski folklorniki, ki jih vodita mentorici Cilka Neuvirt in Darinka Kramberger, so se predstavili z njuno odrsko postavitvijo »JAZ SI BOM PA METLO DELO«. Izdelovanje metel iz brezovih vej je bilo na kmetijah moško delo. Ko je bil les najprimernejši, so narezali brezove veje in iz njih delali metle, ki so jih uporabljali za pometanje in čiščenje hlevov, dvorišč itn.. Gospodarju se je pri izdelovanju metle pridružila vesela družba s pesmijo, plesom in šaljivo spretnostno igro »z metlinim štilom«, ter pokazala, da se lahko brezove veje uporabijo tudi  še za kaj drugega. Zaplesali so ljudske plese  z območja Prlekije: kosmatača, zibenšrit, štajeriš, sotiš in ples z metlo, ter zapeli pesem Jaz si bom kanone kupo.

 

Predsednik društva Miroslav Breznik.

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.