Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno jasno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
11°C | 22°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 19°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorni kimavčevi večeri 2013


KULTURA, DOGODKI, ZAVODI

| |
12.09.2013      14:10
A A

Folklorni kimavčevi večeri 2013


Jesen na ptujskem bo obarvana s folkoro. Mednarodni festival »Folklorni kimavčevi večeri« vsako leto združi folklornike različnih narodov Evrope.


Vlaški plesi
Vlaški plesi
Deli:

Festival, ki se bo letos odvil že tretjič, priravlja Območna izpostava Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti na Ptuju. Program dosedanjih dveh festivalov je bil skoncentriran pretežno na Ptuju, v letošnjem letu pa se koncept nekoliko spreminja in festival se seli tudi v druge občine. Na ta način želimo organizatorji festivala tovrstno kulturno ustvarjanje približati čim širši množici in hkrati pritegniti k sodelovanju lokalna folklorna društva in skupine.

Folklorna tradicija na ptujskem je zelo močna. Lahko se ponašamo s precejšnjim številom dobrih folklornih skupin, tako otroških kot odraslih, ki po merilih Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti sodijo med najboljše v Sloveniji. Nekaj teh skupin se je v preteklih dveh letih izkazalo kot dobri soorganizatorji festivala in še boljši gostitelji tujih skupin.

V letošnjem letu bo festivalsko dogajanje potekalo med 25. in 28. septembrom. Kot uvod bomo v sredo, 25.9., pripravili tamburaški koncert, pomešan z rockovsko glasbo. Rdeča nič pa bo seveda ljudska glasba. Naslednje dneve se bodo predstavile različne folklorne skupine na več lokacijah, in sicer v Destrniku, Majšperku, Kidričevem in v Markovcih. Nastopile bodo folklorne skupine iz Bolgarije, Slovaške, Hrvaške, majšinska madžarska folklorna skupina iz Lendave, od domačih pa folklorne skupine iz Markovc, Stoperc, Dolene, Destrnika in Cirkovc.

Seveda bomo tudi letos dopoldanski del programa izvajali na osnovnih šolah in otrokom predstavili ljudsko dediščino dežel, od koder prihajajo gostujoče folklorne skupine. V soboto, 28.9. v dopoldanskem času, se bodo vse sodelujoče skupine predstavile na povorki čez mesto Ptuj in še enkart zvečer na zaključnem folklornem koncertu v kulturno kongresni dvorani Dominikanski samostan na Ptuju.

Jesen na ptujskem bo torej obarvana s folkoro. Vabimo vas, da se nam pridružite. Več informacij pa najdete na www.jskd.si.

 

Iva Ferlinc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!