Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 18°C
petek, 28.04.2017
8°C | 10°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sveče ob prvem novembru


NOVICE

| |
25.10.2012      11:24
A A

Sveče ob prvem novembruDeli:

Približuje se prvi november, ko se spominjamo preminulih svojcev, prijateljev, znancev. Spomin običajno obeležimo s prižigom  svečke na njihovih grobovih. Še vedno je prisotna navada, da na enem grobu prižgemo več sveč hkrati. Malokdo se zaveda, da je sveča ob koncu tudi odpadek in breme za okolje, v času recesije pa tudi "breme" za denarnico. Namen spomina na umrle je dosežen že s prižigom ene same svečke, zato premislite, če ne bi letos prižgali sveče manj. Predniki vam ne bodo zamerili, potomci pa vam bodo za vaše dejanje hvaležni. 

Na podnji povezavi pa si lahko preberete, kakšno je stanje v Mariboru glede odpadnih sveč. 

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/gora-odpadkov-kam-s-17-milijoni-odpadnih-svec/293378
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!