Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-3°C | 6°C
ponedeljek, 05.12.2016
-4°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 7°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Posvet o protipoplavnem nasipu


OBVESTILA

| |
28.11.2013      16:29
A A

Posvet o protipoplavnem nasipuO sanaciji Drave so bodo decembra pogovarjali tudi s predstavnico Agencijo RS za okolje Matejo Klaneček. Slika je simbolična.
O sanaciji Drave so bodo decembra pogovarjali tudi s predstavnico Agencijo RS za okolje Matejo Klaneček. Slika je simbol...
Deli:

Iz Občine Starše sporočajo, da je v sredo, 20. novembra, je v prostorih Občine Starše potekal sestanek na temo vplivov, ki jih bo imelaizgradnja protipoplavnega nasipa na levem bregu reke Drave na območje Občine Starše.


Na sestanku so bili prisotni župan Občine Starše Bojan Kirbiš, predstavnik VGB MariborSmiljan Juvan, predstavnica Ministrstva za kmetijstvo in okolje Neva Colnarič, člani Občinskega sveta občine Starše in zaposleni v upravi občine.

 

Prisotni so se seznanili s študijami, ki so bile izdelane zaradi pridobitve gradbenega dovoljenja za nasip. Ugotovljeno je bilo, da se pri stoletni vodi, to je pretok 2.800 m3/s, gladina Drave na desnem bregu reke dvigne za 8 cm.

 

Prisotni so bili enotnega mnenja, da se posledice poplav lahko omilijo z vzpostavitvijo režima, ki je bil nekoč ob Dravi. Gre za poglobitev odtočnih jarkov, čiščenje struge reke Drave in poglobitev rečnih kanalov.

 

Vse navedeno pa je še treba uskladiti z Agencijo Republike Slovenije za okolje (ARSO), ki pripravlja tudi sanacijski program reke Drave. Tako so se dogovorili, da se v decembru ponovno sestanejo v tej zasedbi, na sestanek pa bodo povabili tudi predstavnico ARSO, Matejo Klaneček,še navajajo na Občini Starše.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.