Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
-4°C | 13°C
torek, 27.02.2017
-1°C | 15°C
sreda, 28.02.2017
5°C | 15°C
četrtek, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
-4°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nič vas ne stane, da ste dobrodelni


SOSED SOSEDU

| |
24.12.2012      10:01
A A

Nič vas ne stane, da ste dobrodelniDeli:

Od leta 2007 lahko državljani RS del dohodnine (natančneje do 0,5% odmerjene dohodnine) namenimo nevladnim organizacijam. Možnost donacije imate vsi, ki oddajate dohodninsko napoved. Torej vsi davčni zavezanci, ki ste rezidenti Republike Slovenije v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino. Do 0,5 % dohodnine, odmerjene z dokončno odločbo od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, lahko namenite enemu ali več upravičencem s seznama v Uredbi o namenitvi dela dohodnine za donacije. Posameznemu upravičencu lahko namenite 0,1 %, 0,2 %, 0,3 %, 0,4 % ali 0,5 % dohodnine. Skupaj pa največ peti m upravičencem. To storite lahko kadar koli na spletni strani preko sistema eDavki ali pisno oziroma ustno na zapisnik pri davčnem organu. Za vas je donacija brezplačna, to dohodnino pa bi sicer pusti li v državnem proračunu. Z donacijo pa boste omogočili boljše delo nevladnih organizacij. 
Seznam upravičencev, katerim se lahko nameni ta del dohodnine vsako leto določi vlada na predlog Ministrstva
za fi nance. Svoj del dohodnine lahko namenite nevladnikom na več načinov: na spletni strani eDavki najdete
in izpolnite ustrezen obrazec. Obrazec lahko tudi nati snete in ga izpolnjenega pošljete ali odnesete na davčni urad. 

Del dohodnine lahko namenite tudi društvom v naši občini in sicer: PGD Prepolje, PGD Starše, PGD Trniče, GZ Starše, KUD Franc Ilec Loka- Rošnja, LD Starše, PGD Zlatoličje, in Radio klub Starše. Dodatne informacije najdete na spletni strani www.dobrodelen.si. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!