Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-3°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 12°C
sobota, 10.12.2016
-7°C | 11°C
nedelja, 11.12.2016
-5°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
4°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Martinovanje v Zlatoličju


SOSED SOSEDU

| |
14.11.2012      15:05
A A

Martinovanje v ZlatoličjuDeli:

 

PGD Zlatoličje je v soboto, 10.11.2012 priredilo v gasilskem brlogu v Zlatoličju že tradicionalno martinovanje s pestrim kulturnim programom. V sklopu martinovanja smo ocenjevali domače avtohtono vino kvinton z domačih brajd. Ob nagovoru predsednika PGD Zlatoličje g. Mladena Fekonje, župana občine Starše g. Bojana Kirbiša in občinskega viničarja ter viničarja PGD Zlatoličje g. Janeza Ekarta je kulturni program popestril z ubranim petjem nonet PGD Zlatoličje. Krst mošta je v vlogi škofa opravil g. Sandi Furek ob asistenci mošteka g. Borisa Radoliča. Petčlanska komisija v sestavi spoštovanih osebnosti občine Starše je ocenila devet vzorcev in ob dodatnem kvizu s področja vinogradništva in vinarstva za lastnike vzorcev, ki so prišli v finale, je prvo mesto dosegel vzorec g. Antona Horvata, drugo mesto g. Antona Papeža in tretje mesto g. Mirka Vidoviča, vsi iz Zlatoličja.  Vsi ti vzorci so bili nagrajeni s praktičnim darilom in diplomo.

Članice PGD Zlatoličje in druge gospodinje iz Zlatoličja so poskrbele, da so bile mize bogato obložene z različnimi vrstami peciva in narezki, za »glavno jed« pa je poskrbelo PGD Zlatoličje s pomočjo odličnega kuharja g. Borisa Radoliča. Seveda ni manjkalo tudi domačega avtohtonega vina kvinton in belega vina, za kar so poskrbeli pridelovalci vina in PGD Zlatoličje.

Ker se je praznoval Sv. Martin, je bila v bogatem programu izvedena tudi licitacija pečene gosi, ki jo je na koncu izlicitiral v zanimivi borbi g. Marjan Pal.

Prijetno druženje krajanov Zlatoličje skupaj z vabljenimi gosti je trajalo pozno v noč. Organizatorji smo si zadali nalogo, da tradicijo martinovanja ohranimo tudi v bodoče, po možnosti še z bogatejšim programom in živo glasbo.

 

Avtor: Janez Ekart

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.