Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
V prvem delu noči bodo še lahko nastale posamezne plohe ali nevihte, nato se bo postopno jasnilo, le na severovzhodu države bo ostalo bolj oblačno s kakšno kapljo dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 14 stopinj C.
12°C | 25°C
četrtek, 25.05.2017
10°C | 20°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kako smo trebili buče


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
27.09.2012      11:57
A A

Kako smo trebili bučeDeli:


Jesen je pred vrati in s tem tudi jesenska opravila. Ker smo se članice Društva Ajda Starše spomladi tako pogumno lotile sajenja buč in čez leto tudi kar se da skrbele za njih, nas je za uvod v jesenski čas seveda najprej čakalo trebljenje našega bučnega zaklada.Buč je bilo kar nekaj in tako smo ugotavljale, koliko časa
bo potrebnega, da bo delo opravljeno. In veste, nismo bile prepričane, da nam bo v dveh dneh uspelo, kajti zavedamo se tempa današnjega časa in vseh mogočih obveznosti, ki jih imajo naše članice. Pa smo bile prijetno presenečene. V soboto se nas je zbralo okrog štirideset in naslednji dan še nekaj več, pridružili so se nam tudi možje in nekateri občinski veljaki z gospodom županom na čelu. Malo za šalo in malo zares smo tudi tekmovale, katera bo največ natrebila in tako smo zmagovalko, gospo Štumberger, predlagale za kandidatko za baronico na prireditvi Pozdrav jeseni. Ugotovile smo, da je prav prijetno v lepem vremenu sedeti v naravi ter zraven dela malo poklepetati ali pa biti samo s svojimi mislimi in že samo to je vredno, da vztrajamo. Seveda
pa brez podpore ne gre in tako se zahvaljujemo vsem, ki nam pri izvedbi takšnih projektov kakorkoli pomagate. Zahvala pa gre tudi vsem članicam društva, ki se vedno znova odzovejo in dokazujejo, da je z dobro voljo moč doseči in uresničiti marsikaj.

Jasna Klasinc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!