Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
1°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

14. Mednarodni folklorni festival v Trzinu


KULTURA, TURIZEM

| |
15.07.2015      13:02
A A

14. Mednarodni folklorni festival v Trzinu


V petek, 3. 7. 2015, se je v Trzinu odvijal 14. Mednarodni folklorni festival, na katerem je občino Starše zastopala Floklorna skupina KUD Franc Ilec Loka – Rošnja, ki sicer pogosto zastopa občino Starše v pobratenih občinah v Avstriji, Italiji in Hrvaški.


Deli:

Folklorno skupino, ki deluje že 28. leto, sestavljajo folklorna skupina, godci ljudskih viž in pevci ljudskih pesmi, godci fraitonarji, pomembni pa so tudi zaradi svoje etnološke in dramsko gledališke dejavnosti. Na festivalu so se predstavili s plesi Dravskega in Ptujskega polja. Poleg njih pa so nastopale še folklorne skupine iz Poljske in Singapurja, od slovenskih se je festivala udeležila Še FS Trbovlje, FS TD Kanja »Skerca« Trzin in FS Kanja »Trzinka« Trzin.

 

Naslednji nastop folklorne skupine KUD Franc Ilec Loka – Rošnja bo na Mednarodnem folklornem festivalu v Ohridu, v Makedoniji.

 

Všečkajte stran na Facebooku.

Oglejte si izsek 14. Mednarodnega folklornega festivala v Trzinu in poiščite našo folklorno skupino.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.