Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Tinktura iz timijana


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
02.02.2016      12:15
A A

Tinktura iz timijana


Timijan je že stoletja znana zdravilna rastlina, ki jo vedno bolj uporabljajo za alternativne načine zdravljenja.


Deli:
Timijanovo tinkturo, ki je narejena na osnovi  alkoholnega izvlečka in svežega timijana uporabljamo za grgranje pri bolečnah v žrelu. Dobro se obnese tudi pri izpiranju ustne votline, saj je timijan izreden antiseptik, ki preprečuje in zavira vse vrste klic.
Timijan je že stoletja znana zdravilna rastlina, ki jo vedno bolj uporabljajo za alternativne načine zdravljenja. Timijan vsebuje karminativ, ki odpravlja vetrove; spazmolitik, ki blaži krče gladkih mišic; antitusik in ekspektorans - prvi pomirja kašelj, drugi pa lajša izkašljevanje; baktericidno sredstvo, ki ubija kužne bakterije; anthelmintik, ki uničuje gliste in trakulje, ter adstringent, ki skrči tkivno površino in s tem omeji bolezenski razvoj in potek vnetja ali okužbe oz ustavi krvavitev.   V ljudskem zdravilstvu se timijan rabi proti dispepsiji (prebavnim motnjam), kroničnem gastritisu (ponavljajočem se vnetju želodčne sluznice), astmi (naduhi), diareji (driski),  laringitisu (vnetju grla), tonzilitisu (vnetju mandeljnov), in še posebej proti oslovskem kašlju in bronhitisu (vnetju sapnic).

Timijanova tinktura deluje antiinfekcijsko - Zelo učinkovito proti kašlju - Pospešuje obrambni sistem telesa - Učinkuje pri težavah z dihanjem, bronhitisu in astmi - Obramba proti prehladu - Uničuje bakterije in črevesne gliste.
Timijanova tinktura je naraven, ročno izdelan izdelek po receptu naših babic pod brentom Janez Javorski. Je EKO izdelek.
Priporočamo 17 do 22 kapljic Tinkture iz timijana v tekočino sobne temperature do trikrat dnevno ali nanos Timijanove tinkture na prsa za vdihavanje0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
JAVORJE 23
Tel:041 614 536

Bodite prvi pri oddaji mnenja.