Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.05.2017

pretežno jasno
V prvem delu noči bodo še lahko nastale posamezne plohe ali nevihte, nato se bo postopno jasnilo, le na severovzhodu države bo ostalo bolj oblačno s kakšno kapljo dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 14 stopinj C.
12°C | 26°C
sreda, 24.05.2017
14°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje invalidov, bolnikov in ostarelih


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
31.08.2015      8:30
A A

Srečanje invalidov, bolnikov in ostarelih


To nedeljo, 30. avgusta 2015, so se v Šmartnem pri sv. Martinu srečali invalidi, starejši in bolni, ki težje, teden za tednom, ob nedeljah obiskujejo sv. maše. Skupaj z rednimi nedeljniki so naši preizkušeni farani tudi letos prinesli s seboj svoje vsakodnevne tegobe in probleme, pa vendar so še vedno polni vere, upanja in veselja do življenja.


Sodelovanje pri bogoslužju
Sodelovanje pri bogoslužju
Deli:

Šmarski župnik g. Janez Kvaternik, ki je tudi vodil sv. mašo, je v pridigi izpostavil pomen srečevanja preizkušenih faranov z župnijo, zakramenti, z Bogom. Danes žal vse prepogosto zanemarjamo Božje sporočilo, k čemur vse bolj pripomore sodobni svet, pa vendar če se vrnemo nazaj k svojim koreninam ali smo na njih in njihovo izročilo ponosni? Naši preizkušeni pa imajo pogosto izkušnje, skromnost in vero, katera jim ostaja kot upanje.

Priložnost prejema bolniškega maziljenja je invalidom, bolnim in ostarelim podelilo osebni mir, ter jim utrdilo upanje in vero, pobožna molitev in ubrano petje pa je povzdignilo nedeljsko slovesnost.

 

Dopoldan smo zaključili v prijetnem razpoloženju pred šmarsko mežnarijo.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Bodite prvi pri oddaji mnenja.