Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 15°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

»Kdor poje, dvakrat moli«


KULTURA, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, VERSKE

| |
14.10.2015      10:00
A A

»Kdor poje, dvakrat moli«


In tako se je pelo; lepo in ubrano to nedeljo, 11. oktobra, v župnijski cerkvi v Litiji, kjer se je odvijala Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov dekanije Litija.


Združeni zbori pri zaključnih pesmih pod vodstvom dirigenta g.Tomaža Pirnata
Združeni zbori pri zaključnih pesmih pod vodstvom dirigenta g.Tomaža Pirnata
Deli:

V prijetnem popoldanskem druženju smo v izbrani besedi povezovalke Anje Novak odkrivali pregovore o petju ter spoznavali njegovo lepoto, mogočnost in osnovno sporočilo pesmi. Z lepo pesmijo - balzamom za našo dušo, so nas razvajali MePZ župnije Šmartno pri Litiji, Župnijski Mladinski zbor sv. Nikolaja, MPZ Fantje od Fare, Cerkveni Mešani zbor sv. Benedikta Kresnice in Zbor sv. Nikolaja iz Litije. Nastopajoči so nam predstavili dela domačih in tujih skladateljev.

Ob koncu so pod vodstvom dirigenta Tomaža Pirnata, ki je tudi strokovno spremljal revijo in ob spremljavi organistke Urške Vidic, združeni v en zbor zapeli še pesmi Tisoč let je že minilo, Božje milostno Srce in O, Gospa moja. Pravijo, da »Blagor hiši, kjer se pesem sliši« in se sliši tudi v cerkvah, ne samo v litijski, pač pa tudi po vseh drugih v naši dekaniji, saj se z njeno lepoto daje slovesnosti še kako velik pečat.

Litijski dekan g. Štefan Pavli se je ob tej priložnosti zahvalil vsem, ki so srečanje pripravili, Javnemu skladu za Kulturne dejavnosti Litija in gospe Rosani, gostitelju in litijskemu župniku g. Jožetu Tomšiču, ostalim duhovnikom, zborovodjem, organistom in pevcem. Prav slednji s svojim prispevkom še kako polepšajo in povzdignejo vsako bogoslužje.

 

Veseli smo, da sta glasba in petje v teh krajih še kako dobro zakoreninjena v naši zavesti, saj imamo dobre in uspešne zbore, dobre pevce in odlične posameznike, ki z vso ljubeznijo gojijo spoštovanje ter širijo ljubezen do petja še naprej.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.04.2017 | Šport
PRAZNIČNI POHOD PO LUŠNI POTI
27.04.2017 | Šport
PRAZNIČNI POHOD PO LUŠNI POTI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.