Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno. V višje ležečih krajih bo pihal zahodni veter. Ob morju in po nižinah Primorske se bosta pojavljali megla in nizka oblačnost, nekaj megle pa bo zjutraj in dopoldne tudi po neprevetrenih kotlinah osrednje in severne Slovenije. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v krajih z meglo okoli 4 stopinje C.
-3°C | 5°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dekanijska revija otroških in mladinskih ......


KULTURA, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
02.02.2016      9:30
A A

Dekanijska revija otroških in mladinskih zborov


Pesem, veselje in razigranost se je slišalo v soboto, 30. januarja, v Litiji. V tamkajšnji župnijski cerkvi sv. Nikolaja se je odvijala dekanijska revija otroških in mladinskih pevskih zborov litijske dekanije. Predstavil so se nam člani zborov Žvrgolevčki iz Šmartna pri Litiji, Mozaik iz Kresnic, otroški zbor sv. Nikolaja iz Litije in dekliški zbor sv. Benedikta iz Kresnic.


Združeni otroški in mladinsk zbori
Združeni otroški in mladinsk zbori
Deli:

Ob glasbeni spremljavi so otroci s petjem polepšali večerno sv. mašo, ki jo je vodil domači župnik g. Jože Tomšič, ob koncu pa je nastopajoče in verno ljudstvo pozdravil še litijski dekan g. Štefan Pavli. Kot sam pravi, ga je razveselilo pestro in veselo razpoloženje otrok, saj je prepričan »…da je pred nami vsaj 50 let veselja in upanja…«! Nastopajoči zborčki so se po maši predstavili še s pesmijo, večer pa zaključili z znano božično Sveta noč.

 

V svoji preprostosti in veselju so se nam ta večer predstavili naši otroci in verjamemo, da bo lepa in prisrčna pesem tod še zvenela. Zato gre iskrena hvala vsem otrokom za njihov trud, zborovodjem, staršem, organizatorjem, gospe Rosani iz Javnega sklada za Kulturne dejavnost in vsem, ki spremljajo in podpirajo razvoj lepega petja in širjenja kulture še naprej.

 

Uroš Pušnik

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
December 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
09.12.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.