Visoka zmaga proti Škofljici

| |
08.02.2016      13:20

RD HERZ ŠMARTNO – ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK      35 : 26 (17 : 16)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev: 150, sodnika: Uroš Nahtigal in Dejan Čretnik, delegat: Anton Lah.

Herz Šmartno:
Strmljan 8, Ribarič, Sadar 2, Justin 1, Bahovec 4, Žižek, Šmejc 1, Luka Poglajen 2, Muratovič (14 obramb), Cirar 2, Bučar 1, Avsec 8, Močnik 4, Žurga 2, Kukovica (2 obrambi), Lachaal. Trener: Filip Gradišek.

Škofljica Pekarna Pečjak:
Nered 5, Glavič, Jovanovič 1, Cvetko 1, Regner 5, Virant (4 obrambe), Huskič 2, Pečjak (8 obramb), Zgonec 2, Matajič 2, Marolt 6, Dolinšek-Kogoj 2. Trener: Aleš Repina.

Sedemmetrovke:
Herz Šmartno 2 (2), Škofljica Pekarna Pečjak 4 (3).

Izključitve:
Herz Šmartno 2 minuti, Škofljica Pekarna Pečjak 4 minute.

Diskvalifikacija:

V prvi tekmi nadaljevanja prvenstva smo videli dva popolnoma različna polčasa. V prvem polčasu sicer hitro vodstvo domačih 6:2, vendar so se gostje kmalu približali, nato še enkrat vodstvo s štirimi zadetki razlike pri 12:8, ampak igra nikakor ni stekla po željah domačinov. Obramba je bila preslaba, gostje so to izkoriščali in se do konca prvega polčasa spet približali na zadetek zaostanka. Na začetku drugega polčasa so gostje uspeli izenačiti na 17:17 in 18:18. Nato pa je domača ekipa začela igrati dosti bolje v obrambi, domači vratar Muratovič je začel nabirati obrambe in razlika se je vztrajno pričela višati. Do konca tekme gostje niso več ogrozili zaslužene zmage domače ekipe. Pri domači ekipi je trener Gradišek ponovno ponudil priložnost vsem igralcem.