17.03.2016      9:24

RK ČRNOMELJ – RD HERZ ŠMARTNO       29 : 23 (17 : 13)

RK Črnomelj: Jure Bagarič, Husič, Pezdirc 3, Jerman, Horvat, Ivan Bagarič, Ogulin 2, Štrucelj 6, Tomaž Peteh, Matic Peteh, Slobodnik, Tomec, Weiss 6, Stariha 6, Mihelič 3, Hudelja 3. Trener: Marko Tomec.

RD Herz Šmartno: Strmljan 3, Ribarič, Bahovec 2, Žižek, Šmejc 5, Luka Poglajen 1, Muratovič, Žan Pregelj 4, Cirar 2, Bučar, Avsec 4, Žiga Berglez 1, Močnik 1, Kukovica, Lachaal. Trener: Filip Gradišek.

V Črnomlju šmarski ekipi ni šlo po načrtih. Domači so že na začetku prvega polčasa naredili serijo 9:2 in visoko povedli. Domačini so igrali zelo dobro, uspevalo jim je praktično vse. Do polčasa se razlika ni veliko spremenila, domači so odšli na odmor s štirimi zadetki prednosti. V drugem polčasu je ekipa Herz Šmartna poskušala na vse načine priti do znižanja rezultata, ampak tokrat so bili domači precej boljši nasprotnik, ter so na koncu razliko celo povečevali v svojo prid, saj je bilo dve minuti pred koncem na semaforju 29:21 v prid RK Črnomelj. Šmarska ekipa je s tem porazom padla na 4. mesto v 1.B DRL.