Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prireditev ob 50 letnici rokometa


ŠPORT

| |
01.07.2016      16:54
A A

Prireditev ob 50 letnici rokometaDeli:

Začetki rokometa v Šmartnem segajo v daljne leto 1965. Od takrat je minilo dobrih 50 let, v vseh teh letih smo doživeli veliko vzponov, pa tudi padcev. Od začetka dalje je bil v našem kraju rokomet šport številka ena. Skozi zgodovino so se menjavala tudi imena. Začelo se je z RK TVD Partizan, nato 20 let nadaljevalo z RK Usnjar, ki je postavil trdne temelje za prihodnost. Ob osamosvojitvi smo spremljali najboljše klube v Športni dvorani Litija, mnogim so še vedno znana takratna imena domačega kluba: RK Presad, RK Goldstar in RK Inženiring Šarbek. V začetku leta 1997 se je klub poimenoval po domačem kraju, RK Šmartno. Pričelo se je neko novo obdobje, leta 1999 se je ustanovilo RD Šmartno 99, ki je nadaljevalo rokometno tradicijo. Pred ponovno uvrstitvijo v 1.A NLB Leasing ligo sta se pridružila dva močna sponzorja, ime, ki se je uporabljalo v tem obdobju je bilo RD Šmartno (99) Herz Factor banka. Šmartno se je spet znašlo na zemljevidu najboljših rokometnih ekip. Nova Dvorana Pungrt je pokala po šivih. V zadnjih štirih sezonah društvo nosi ime RD Herz Šmartno, članska ekipa pa je vedno tik pod vrhom lige oz. blizu napredovanja nazaj med najboljše ekipe v Sloveniji...

 

Tako se je glasil uvod v biltenu ob prireditvi 50 letnice rokometa v Šmartnem pri Litiji, ki smo jo spremljali 28. maja 2016 v Šmartnem pri Litiji. Pobudnik prireditve je bil Borut Maček, nekoč odlični igralec ter trenutno eden najuspešnejših Slovenskih trenerjev. Borut je povabil k sodelovanju veterane Usnjarja in vodstvo RD Herz Šmartno, s skupnimi močmi se je pripravil načrt za organizacijo dogodka.

 

Prireditev je bila sestavljena iz dveh delov. Prvi del se je odvijal v Dvorani Pungrt. Že ob prihodu smo pred dvorano videli veliko znanih obrazov, igralcev, trenerjev, funkcionarjev. V dvorani se je na revialni veteranski tekmi pomerilo veliko število igralcev različnih starosti, ki so nekoč nosili šmarski dres. Drugi del se je odvijal na vrtu ene najbolj znanih rokometnih gostilen, Gostilne Maček. Glavna govornika sta bila trenutni predsednik društva, Alfred Bučar in pa prvi predsednik šmarkega kluba, Lojze Erjavec. Posebej zanimive so bile razne anekdote, ki jih je Lojze »potegnil iz rokava«. Podelilo se je plakete začetnikom rokometa, igralcem in igralkam, nekaterim trenerjem in funkcionarjem. Po slavnostnem delu se je nadaljevalo prijetno druženje različnih generacij, kar je bilo glavno bistvo prireditve. Glavna tema je bil seveda rokomet, šport in razne dogodivščine, katerih v 50 letih ni bilo malo.

 

Vabimo vas, da si na spodnjih povezavah ogledate fotografije, video posnetek in pa prezentacijo ob 50 letnici rokometa:

 

Fotografije (lahko jih tudi prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplQ1ZXWElEU1hOOEE

Fotografije (za ogled na Facebooku): https://www.facebook.com/Rokomet.Smartno/photos/?tab=album&album_id=968850143212709

 

Video posnetek (video – youtube): https://www.youtube.com/watch?v=ljwXl2eO9Co

Video posnetek (video – lahko ga prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplNWVjRDBRUUFOaEk

 

Prezentacija (video – youtube): https://www.youtube.com/watch?v=-NBfOi08DQE

Prezentacija (video – lahko jo prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplSEotUjl4MVFXYWc

Prezentacija (PDF – lahko jo prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplRlhfTzM4LTFvTUk

 

 

Lep pozdrav v imenu Usnjar Šmartno – veteranov in RD Herz Šmartno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO
ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO
PUNGRT 7
Tel:031 627 189
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.04.2017 | Šport
PRAZNIČNI POHOD PO LUŠNI POTI
04.05.2017 | Družabni dogodki
IZLET V SVETO TROJICA V SLOVENSKE GORICE
27.04.2017 | Šport
PRAZNIČNI POHOD PO LUŠNI POTI
04.05.2017 | Družabni dogodki
IZLET V SVETO TROJICA V SLOVENSKE GORICE
05.05.2017 | Družabni dogodki
Razstava uplenjene divjadi in podelitev lovskih spričeval

Bodite prvi pri oddaji mnenja.