Nova domača zmaga

RD HERZ ŠMARTNO – RD ALPLES ŽELEZNIKI           32:25 (16:11)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev: 100, sodnika: Tomislav Pajič in Aleš Gorenc, delegat: Andrej Romih.

Herz Šmartno: Strmljan 8, Ribarič 3, Bahovec 2, Žižek 1, Luka Poglajen 3, Muratovič (13 obramb), Žan Pregelj 3, Cirar, Bučar, Urankar (0 obramb), Avsec 8, Berglez 1, Močnik 2, Žurga, Kukovica (0 obramb), Lachaal 1. Trener: Filip Gradišek.

Alples Železniki: Prezelj 1, Anže Rant, Marko Rant (0 obramb), Habjan 1, Edi Rant (7 obramb), Kutin, Kamenšek 6, Božnar 1, Bergant 1, Žontar 6, Bradač 1, Kokalj, Tušek 1, Pfajfar 7, Kavčič (1 obramba). Trener: Agron Šefketi.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 4 (4), Alples Železniki 0 (0).

Izključitve: Herz Šmartno 12 minut, Alples Železniki 8 minut.

Diskvalifikacije: -

V prvem polčasu hitro vodstvo domače ekipe s 5:1, ampak so se gostje zbrali in izenačili na 7:7. Domačini so nato zaigrali bolje, dobre obrambe je dodal Midhad Muratovič, tako da je ekipa RD Herz Šmartno do polčasa spet povedla za pet zadetkov (16:11). V drugem polčasu je šmarska ekipa igrala še vedno dobro, nekaj je bilo nezbranosti v napadu, ampak kljub temu se je vodstvo povišalo na visokih devet zadetkov (25:16). Do konca tekme je domača ekipa rutinirano ohranila visoko vodstvo, priložnost za igro pa so dobili vsi igralci.