Koper 2013 zmagal v 1/8 finala pokala

| |
01.02.2016      7:30

RD HERZ ŠMARTNO – RD KOPER 2013       20:27  (13:13)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev: 200, sodnika: Aljoša Žibret in Miran Teršek, delegat: Andrej Strajnar.

Herz Šmartno: Strmljan 8, Ribarič, Sadar, Justin, Bahovec 2, Žižek, Šmejc 1, Luka Poglajen 2, Muratovič (16 obramb), Cirar 1, Bučar, Avsec 5, Berglez, Močnik 1, Žurga, Kukovica (0 obrambe). Trener: Filip Gradišek.

Koper 2013: Ponikvar (2 obrambi), Dolenc, Grzentič, Frank, Vlah 7, Krečič 2, Matijaševič, Gašperšič 1, Vran (11 obramb), Moljk, Gorela, Zugan 2, Rapotec 6, Sokolič 4, Marić, Bratkovič 5. Trener: Zoran Jovičič.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 2 (2), Koper 2013  2 (2).

Izključitve: Herz Šmartno 6 minut, Koper 2013  16 minut.

Diskvalifikacija: -

V soboto se je Šmartnem igrala tekma 1/8 finala pokala Slovenije. Pri domači ekipi Herz Šmartno je po več kot enoletni odsotnosti spet zaigral Žiga Berglez. Domača ekipa je dobro začela tekmo, povedla 4:1. Gostje nikakor niso mogli premagati odličnega Midhada Muratoviča (v prvem polčasu 11 obramb). Tudi v nadaljevanju prvega polčasa dobra igra domačih, nekaj minut do konca vodstvo z 13:10. Gostje so do konca polčasa uspeli izenačiti, tudi po zaslugi dveh obramb Tineta Ponikvarja. V drugem polčasu so domači spet začeli dobro in povedli 16:14. Pri gostih pa so nato prišle minute vratarja Jureta Vrana (vseh 11 v drugem polčasu), ki je začel braniti zelo dobro. Predvsem zaradi njegovih obramb in hitrih protinapadov so gostje prišli do občutnejšega vodstva pdi 19:23. Domači trener je nato na igrišče poslal vse igralce, gostje pa so na koncu zanesljivo (a težje kot so pričakovali) zmagali in se uvrstili v ¼ finale pokala Slovenije.