Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu večinoma sončno. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

50 LET ROKOMETA V ŠMARTNEM


ŠPORT

| |
07.12.2015      11:06
A A

50 LET ROKOMETA V ŠMARTNEMDeli:

Začetek rokometa v Šmartnem sega v daljno leto 1965. Takrat je, kot mladi fant, poln energije in volje, službo v šmarski osnovni šoli nastopil Tine Brilej. Opazil je, da v Šmartnem ni nobenega organiziranega športa, hkrati pa veliko mladih fantov, kateri bi si želeli svojo energijo sproščati v športu. Zato je za mnenje povprašal svoje prijatelje. Skupaj so razmišljali in iskali najbolj primeren šport za to okolico. Ker je bil Tine tudi sam rokometaš, že v tistih časih je bil namreč eden redkih, ki je bil usposobljen za trenerja rokometa, je ta šport tudi predlagal. Poleg tega je v sosednji Litiji že vrsto let bil aktiven nogometni in košarkarski klub. Kolebali so med odbojko in rokometom. Vendar je po Tinetovi zaslugi prevladal prav rokomet.

 

Tako se je začela rokometna zgodovina v Šmartnem, ki traja že 50 let. Prvi klub je bil ustanovljen 22. novembra 1965. V teh letih se je zgodilo marsikaj. Od naslova republiškega prvaka v sezoni 1983/84, igranja v 2. zvezni ligi še v skupni državi Jugoslaviji, do igranja v 1. ligi ob osamosvojitvi Republike Slovenije, ter kasneje v kriznih letih izpada v 3. ligo, ter v sezoni 2010/11 ponovno nastopanja med najboljšimi. Vmes je bilo veliko uspehov tudi pri mlajših selekcijah. Ena od glavnih pridobitev v teh letih sta obe dvorani, v Litiji in Šmartnem. Ker se rokomet ni več smel igrati na prostem, so v devetdesetih letih šmarske ekipe igrale po okoliških dvoranah, dokler se ni leta 1991 zgradila Športna dvorana Litija. V teh letih se je pričelo novo obdobje, saj se je veliko športov začelo seliti v dvorane, predvsem zaradi varnosti in vremenskih razmer. V Litiji se je igralo do leta 2008, ko se je v septembru odprla nova Dvorana Pungrt v Šmartnem. Pogoji za delo so se izboljšali, saj so lahko vse selekcije trenirale normalno in bolj kvalitetno. V sam pogon je trenutno vključeno okoli 130 rokometašev, ki jih vodi osem trenerjev in mentorjev.

 

Trenutno je članska ekipa RD Herz Šmartna v vrhu 1.B DRL z močnim pogonom mlajših selekcij, mladi posamezniki pa že sedaj napovedujejo, da se za prihodnost šmarskega rokometa ni bati. Članska ekipa je mlada z nekaterimi izkušenimi posamezniki, kateri »poveljujeta« trener/igralec Filip Gradišek in kapetan Aleš Šmejc. Po devetih krogih je ekipa trenutno na 3. mestu, s sedmimi zmagami in dvema porazoma. Tekmovalni cilj je osvojiti zgornjo polovico lestvice ter uveljaviti čimveč mladih igralcev.

 

V imenu društva vas vabimo, da si ogledate tekme 1.B lige v domači Dvorani Pungrt ter tudi kakšno v gosteh. Hvala navijaški skupini KROKARJI, ki nas tudi v novi sezoni spremlja doma in na gostovanjih!!! Seveda vas vabimo tudi na tekme mlajših selekcij, ki so na sporedu skoraj vsak vikend.

Vse bralce tudi vabimo, da si ogledate našo novo internetno stran: www.rdherzsmartno.si ter seveda našo Facebook stran:  www.facebook.com/Rokomet.Smartno in Twitter stran http://twitter.com/#!/rdsmartnoherz, kjer lahko spremljate veliko zanimivih novičk, fotografij ipd.


Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO
ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO
PUNGRT 7
Tel:031 627 189
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.