Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Šmarski tamburaši in zbor Cum anima združila ......


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
15.05.2016      22:59
A A

Šmarski tamburaši in zbor Cum anima združila moči


To soboto, 14. maja, smo bili v šmarskem domu kulture priča čudovitemu letnemu koncertu Tamburaškega Orkestra Šmartno in MePZ Cuma anima. Nastopajoči so nas popeljali v svet lepega petja ter milih in čutnih melodij, razvajati ta večer pa smo si dovolili tudi z lepimi mislimi knjižnega junaka Malega Princa.


Skupni nastop ob koncu
Skupni nastop ob koncu
Deli:

Skupaj z njimi smo se spraševali o bistvu lepote; ali jo še iščemo, ali iščemo v lepoti in svoji biti srečo, ljubezen, življenje. Ob vsem tem življenjskem tempu pa moramo nujno verjeti v srečo, dobroto in lepoto življenja. Prav gotovo smo ta večer pričeli gledati na svet malce drugače; v to so nas z lepimi glasovi popeljali pod vodstvom zborovodkinje Mance Vidic, člani MePZ Cum anima. Predstavili so se nam s pesmimi Hit the road Jack, Pesem za dinar, Pred mano je poletje, Dajte, dajte in z drugimi. Na klavirju jih je spremljala Urška Vidic.

Ta večer smo si dovolili razmišljati z Malim Princem, malce drugače; »Kdor hoče slišati, mora poslušati s srcem!« Ubrane glasove so zamenjale mile melodije zlatega Tamburaškega Orkestra Šmartno, pod vodstvom Štefana Vidica. Razveselili so nas z skladbami Snežni valček, Tenzija, Plesna uvertura, in druge. Ob spremljavi tamburašev sta zapela pesem Tvoj srček bi rada imela iz operete Planinska roža Katja Kragelj in Martin Fele, s Šaltinko nas je razveselil Darko Vidic, skladba Šmarsko kolo pa je delo mladega tamburaša Sama Vidica, ki je bila tudi premierno zaigrana. Za vezno besedo je poskrbela Andreja Štuhec.

 

In ob koncu so naše borbončice okusile še skupni nastop, kjer so zazvenele skladbe Zbor sužnjev iz Verdijeve opere Nabucco, Tribučko kolo, Abba venček, Dan Ljubezni, pa tudi o Čebelici Maji so nam prepevali.  

Bogat glasbeni večer nam je še kako polepšal turoben deževen dan in ne samo to, melodije in pesmi in lepe misli so v ušesih odmevale še naslednji dan in…. Še vedno  odmevajo.

 

Uroš Pušnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.