Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2016
10°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
13°C | 21°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prinesi mi rože


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, VERSKE

| |
30.11.2015      8:02
A A

Prinesi mi rože


»… Ko boš prišel, zmeraj prinesi mi rože, pa naj bo maj, naj bo sanjavi september…« pravi pesem glasbenika Borisa Kovačiča, ki jo je v originalu prepevala njegova žena Stanka. V izvedbi Okteta Valvasor se je v Kulturnem domu Šmartno odvila prireditev v počastitev spomina na glasbenika, ki izhaja iz Šmartna.


ga. Stanka Kovačič med mladimi pevkami
ga. Stanka Kovačič med mladimi pevkami
Deli:

Člani okteta Valvasor, ki prihajajo iz Litije in Šmartna, so prvo tovrstno prireditev že pred meseci izpeljali v Litiji, to soboto 28. novembra, pa so jo ponovili še v Šmartnem. Na odru so se jim pridružili še pevci Manca in Darko Vidic, Alenka Krebs in Monika Fele, tamburaša Helena Vidic in Matevž Burja, trobentača Simon Černe in Matej Kravcar, za glasbeno spremljavo pa so poskrbeli Marko Krebs, Peter Pirc in Stanči Škarja. Niti prisrčnega večera je pletla napovedovalka Helena Hauptman.

Ta večer so se nam nastopajoči predstavili s pesmimi Borisa Kovačiča; Prinesi mi rože, Vsi mladi fantje, Moje sanje sanje najine, Kitara, z Venčkom Kovačičevih uspešnic in z mnogimi drugimi, med njimi tudi s kakšno z ljudskim pridihom: Tri planike, Zvezde na nebu žare,… Ob koncu je Jože Vidic, ki je tudi umetniški vodja Okteta Valvasor, na oder pripeljal s šopkom rož še Stanko Kovačič. V zahvali za čudovit večer se je ga. Stanka zahvalila tudi vsem glasbenikom ter poslušalkam in poslušalcem glasbe njenega moža, saj ga s tem ohranjamo v lepem glasbenem spominu.

 

Da je še kako živa glasba Borisa Kovačiča tod v šmarski dolini, je bil dokaz polna dvorana poslušalcev, glasbenih sladokuscev različnih generacij, mladih,… Pa po videnem in slišanem se vsi strinjamo skupaj z besedami obiskovalke večera, da bi ji bilo žal za izgubljen lep, mil in dragocen večer, ko bi izvedela, kako lepo je bilo tu v Šmartnem.

 

Uroš Pušnik

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.