Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

»HVALA VSEM LJUDEM DOBREGA SRCA!«


KULTURA, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
07.04.2015      11:35
A A

»HVALA VSEM LJUDEM DOBREGA SRCA!«


Da dobrota res ne pozna meja, smo Litijani in Šmarčani dokazali na Velikonočni ponedeljek, 6. 4. 2015, ko smo se odzvali na povabilo Pevskega društva Lipa iz Litije in se udeležili dobrodelne prireditve »POVEŽIMO DLANI IN ZDRUŽIMO OBČINI!« Zbirali smo finančna sredstva za pomoč družini Planinšek – Brčan iz Zavrstnika, katerim je pred 14. dnevi pogorelo na hiši in ob njej vse, kar je bilo lesenega. Praktično jim je ogenj uničil celo streho z zgornjim nadstropjem hiše, drvarnico in domače živali.


"Dobri ljudje"
"Dobri ljudje"
Deli:

S prijetnim glasbenim programom so nas obiskovalce navdušili Pevsko društvo Zvon, Moška in ženska vokalna skupina Lipa, Tamburaški orkester Šmartno, Oktet Valvasor, Darko in Manca Vidic z ansamblom, Noreia, Eva Černe in Zbor sv. Nikolaja, niti večera pa sta prepletala Helena Hauptman in Luka Bregar. Nežne melodije, ubrane pesmi in prijeten humor v pesmi in besedi; vse to nas je ogrevalo za dobro. Ta večer so bili z družino Planinšek - Brčan gasilci iz domačega kraja in sosednjih gasilskih društev, ki so se tisto usodno noč borili z ognjem, z njimi smo bili prijatelji in znanci, sosedje, vaščani, ki so družini takoj priskočili na pomoč ter dobri občani občin Litija in Šmartno pri Litiji. Vse nas je sprejela dvorana Pungrt – OŠ Šmartno pri Litiji, katero smo lepo zapolnil. Že sam Anton Martin Slomšek je svaril, naj dveh stvari nikoli ne spregledamo: osebnega poboljšanja in dobrega dela. Okrog 130 nastopajočih nam je bilo ta večer za zgled, saj so za dobrodelnost prispevali svoj nastop, njim pa so se pridružili tudi vsi ostali, ki so ta večer skrbeli, da smo obiskovalci dobro slišali in lepo videli. Ogromno je bilo v teh dneh tudi obrtnikov, podjetij, ustanov ter posameznih donatorjev in sponzorjev, ki delujejo v obeh občinah, pa tudi drugje, ki so lahko priskočili družini na pomoč. Nikoli namreč ne vemo, kdaj se nam bo dobro delo povrnilo, a zagotovo je, da se dobro vrača le z dobrim. Iz srca, vsem in prav vsakomur posebej, se člani družine Planinšek – Brčan zahvaljujejo za izkazano pomoč v dneh preizkušnje; s pomočjo dobrih vaščanovi in obrtnikov iz naše okolice pa ravno v teh dneh dobiva hiša že novo streho.

 

»Za prijatelje si je treba čas vzet…!« smo slišali ob zaključku prireditve iz grl vseh nastopajočih. Da, nekaj najlepšega je, ko imaš ob sebi prave prijatelje in teh ta večer ni manjkalo. S ponosom smo sestavljati mozaik sedanjosti skupaj in verjamem, da smo z dobroto vsaj malo polepšati večer tudi družini in ji poskušali vsaj delno olajšati skrbi teh in prihodnjih dni.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
04.05.2017 | Družabni dogodki
IZLET V SVETO TROJICA V SLOVENSKE GORICE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.