Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

BOŽIČ V JAVORJU


KULTURA

| |
27.12.2015      12:00
A A

BOŽIČ V JAVORJUDeli:

ŽIVE JASLICE NA JAVORJU

 

Ko se je na božični dan spustil mrak, je Javorje ponovno oživelo. Domačini so pripravili že tradicionalno uprizoritev živih jaslic. Zbralo se je veliko ljudi, da bi spremljalo božično zgodbo vpeto v življenje slovenskega kmeta in njihove običaje.

Zgodba se je pričela z Marijo, ki jo je obiskal angel in ji povedal, da bo rodila Božjega Sina. Ko sta se Jožef in Marija odpravila na pot, ju nihče ni hotel sprejeti k sebi. Tako sta prispela do revnega hlevčka, kjer se jima je rodil Jezus. Zgodba se je končala z obiskom angelčkov in svetih treh kraljev.

Med svetopisemskimi prizori je bilo prikazano tudi kmečko vsakdanje življenje in njihova dela (ličkanje koruze, kovaštvo, tesarstvo, pastirčki na paši). Ko so včasih ljudje ob večerih ličkali koruzo, so si pripovedovali različne zgodbe, uganke in šale, da je bilo delo zanimivejše in je čas hitreje mineval.

V pripovedi smo lahko videli kaj se zgodi, če starejših ne spoštujemo in jih želimo pregnati iz hiše. Z glasbenim delom so pripoved popestrili angelčki, ki so peli lepe božične pesmi (Sveta noč, Poslušajte vsi ljudje, Angelčki stopajo in druge).

Pri predstavitvi živih jaslic je sodelovalo preko 60 nastopajočih. Po kulturnem programu so si obiskovalci lahko ogledali prizorišče dogajanja. Najbolj zanimive za otroke so bile prav gotovo domače živali.

Upamo, da ste nekaj božičnega miru ohranili v svojih srcih in naj vas mir, sreča, zdravje in ljubezen spremljajo skozi vse prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO JAVORJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO JAVORJE
KULTURNO DRUŠTVO JAVORJE
JAVORJE 4 A
Tel:031 362 819
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017 | Šport
PRAZNIČNI POHOD PO LUŠNI POTI
04.05.2017 | Družabni dogodki
IZLET V SVETO TROJICA V SLOVENSKE GORICE
27.04.2017 | Šport
PRAZNIČNI POHOD PO LUŠNI POTI
04.05.2017 | Družabni dogodki
IZLET V SVETO TROJICA V SLOVENSKE GORICE
05.05.2017 | Družabni dogodki
Razstava uplenjene divjadi in podelitev lovskih spričeval

Bodite prvi pri oddaji mnenja.