Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sprva pretežno jasno. Naše kraje bo od severa postopno dosegla koprenasta oblačnost, ki se bo proti večeru zgostila. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 13 stopinj C.
-4°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

JSKD NAPOVEDUJE TRETJI TEDEN LJUBITELJSKE ......


KULTURA

| |
04.03.2016      13:35
A A

JSKD NAPOVEDUJE TRETJI TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE IN VABI K SODELOVANJU



Deli:

Teden ljubiteljske kulture je namenjen osveščanju javnosti o razširjenosti, kakovosti in pozitivnih vplivih ljubiteljske kulture na sodobno družbo. Po vsej Sloveniji bo potekal med 13. in 22. majem 2016.  Vsako leto se mu pridruži več društev, ustanov in posameznikov. Projekt dosega svoj namen, ki je spodbuditi ustvarjalce, da stopijo na svetlo, se predstavijo in tako pokažejo, koliko posameznikov se pri nas v prostem času ukvarja s kulturo in kako dobri so v tem.

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD) in Zveza kulturnih društev Slovenije (ZKDS) vabita lokalne skupnosti, kulturna društva, etnične skupine, ki živijo v Sloveniji, posameznike ter izobraževalne in kulturne ustanove, da se mu pridružijo s svojimi programi. To lahko storijo na spletni strani na http://tlk.jskd.si/ . Sodelujejo lahko s predstavo, koncertom, razstavo, razpravo, dnevom odprtih vrat, javno vajo in podobnim.

 

Osrednja tema letošnjega Tedna ljubiteljske kulture je namenjena zborovskemu petju. Območna izpostava Litija se bo v projektu sodelovala z revijo odraslih pevskih zborov, vabi pa tudi druge ustvarjalce, da se pridružijo prazničnemu tednu. Vsi prijavljeni dogodki bodo objavljeni v koledarju dogodkov na spletni strani tlk.jskd.si.

 

Pridružite se lahko tudi dodatnim aktivnostim pod skupnim imenom NAJ SE VIDI! Gre za nagradne natečaje, kot je TLK kukalo (izbor najboljše fotografije in pesmi, ODPRTE ATELJEJE (vabilo umetnikom in ustvarjalcem, da odprejo svoje ateljeje za javnost) in PROJEKT STOPITE NA SVETLO (vabilo vsem prebivalcem Slovenije, da na okenske police ali pred hiše, v trgovinske izložbe …  na ogled postavijo predmete, ki ponazarjajo umetniško zvrst, s katero se ukvarjajo.

 

Več informacij na http://tlk.jskd.si/ in tudi v priponki spodaj.

 

Vljudno vabljeni k sodelovanju!

 




Priloge:
PDF
tlk-sporocilozajavnost.pdf
57881_tlk-sporocilozajavnost.pdf (514,95 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD OI Litija
JSKD OI Litija
Ponoviška cesta 12
Tel:(01) 896 22 90
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7
26.02.2017
Danes ni dogodkov.
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Šport
Pohod po Jurčičevi poti
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Šport
Pohod po Jurčičevi poti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.