Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

JSKD NAPOVEDUJE TRETJI TEDEN LJUBITELJSKE ......


KULTURA

| |
04.03.2016      13:35
A A

JSKD NAPOVEDUJE TRETJI TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE IN VABI K SODELOVANJUDeli:

Teden ljubiteljske kulture je namenjen osveščanju javnosti o razširjenosti, kakovosti in pozitivnih vplivih ljubiteljske kulture na sodobno družbo. Po vsej Sloveniji bo potekal med 13. in 22. majem 2016.  Vsako leto se mu pridruži več društev, ustanov in posameznikov. Projekt dosega svoj namen, ki je spodbuditi ustvarjalce, da stopijo na svetlo, se predstavijo in tako pokažejo, koliko posameznikov se pri nas v prostem času ukvarja s kulturo in kako dobri so v tem.

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD) in Zveza kulturnih društev Slovenije (ZKDS) vabita lokalne skupnosti, kulturna društva, etnične skupine, ki živijo v Sloveniji, posameznike ter izobraževalne in kulturne ustanove, da se mu pridružijo s svojimi programi. To lahko storijo na spletni strani na http://tlk.jskd.si/ . Sodelujejo lahko s predstavo, koncertom, razstavo, razpravo, dnevom odprtih vrat, javno vajo in podobnim.

 

Osrednja tema letošnjega Tedna ljubiteljske kulture je namenjena zborovskemu petju. Območna izpostava Litija se bo v projektu sodelovala z revijo odraslih pevskih zborov, vabi pa tudi druge ustvarjalce, da se pridružijo prazničnemu tednu. Vsi prijavljeni dogodki bodo objavljeni v koledarju dogodkov na spletni strani tlk.jskd.si.

 

Pridružite se lahko tudi dodatnim aktivnostim pod skupnim imenom NAJ SE VIDI! Gre za nagradne natečaje, kot je TLK kukalo (izbor najboljše fotografije in pesmi, ODPRTE ATELJEJE (vabilo umetnikom in ustvarjalcem, da odprejo svoje ateljeje za javnost) in PROJEKT STOPITE NA SVETLO (vabilo vsem prebivalcem Slovenije, da na okenske police ali pred hiše, v trgovinske izložbe …  na ogled postavijo predmete, ki ponazarjajo umetniško zvrst, s katero se ukvarjajo.

 

Več informacij na http://tlk.jskd.si/ in tudi v priponki spodaj.

 

Vljudno vabljeni k sodelovanju!

 

Priloge:
PDF
tlk-sporocilozajavnost.pdf
57881_tlk-sporocilozajavnost.pdf (514,95 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD OI Litija
JSKD OI Litija
Ponoviška cesta 12
Tel:(01) 896 22 90
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.