Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
3°C | 22°C
torek, 02.05.2017
5°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
5°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

SVETI MARTIN OBISKAL LOČE


KULTURA, TURIZEM

| |
13.11.2014      15:59
A A

SVETI MARTIN OBISKAL LOČEplesna folklorna skupina iz Poljčan
plesna folklorna skupina iz Poljčan
Deli:

SVETI MARTIN OBISKAL LOČE

 

Tudi letos se sveti Martin ni mogel skriti med goske. Svojo dolžnost je opravil tudi letos v Ločah dne , 9. novembra 2014, ob 11. uri,  pred kulturnim domom Loče. Na zahvalni dan se je zbralo precejšno število ljudi. Da je bil mošt spremenjen v vino in da je slednje dobilo svojega botra, ki bo pazil na žlahtno kapljico in v klet povabil tudi svoje prijatelje, so poskrbeli člani TD Studenec Loče. Prireditev, ki jo je povezovala Tonja Jelen, je obogatila plesna  folklorna skupina iz Poljčan. člani glasbene skupine " ŠTIRJE REVNI"  iz Oplotnice so poskrbeli za dobro vzdušje, Urška in Primož Lovrenčič  sta poskrbela za hudomušen dramski vložek, mladi nadebudni  Aljaž pa je  raztegnil  svojo harmoniko. Predsednik društva Jože Cugmas  je ob 1,0 tradicionalnem martinovanju povedal, da si Loče kot kraj, kjer so vinogradniki tudi letos, ko jim vreme ni bilo naklonjeno pridelali veliko dobrega vina, zaslužijo to prireditev. Poleg slednjega je pozdravil vse navzoče še predsednik Kulturnega društva Srečko Firšt, predsednik krajevne skupnost Janko Čakš in lanskoletna Vinska kraljica Slovenije ter predsednica Vinogradniškega društva Slovenske Konjice, Neža Pavlič. Blagoslov vina je opravil loški župnik  Jože Brezovnik. Po blagoslvu mošta je seveda sledila pokušina  vina in slastnih dobrot, ki so jih pripravile članice TD Studenec Loče
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO STUDENEC LOČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.2017
Danes ni dogodkov.
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
05.05.2017 | Ostalo
URBANI SPREHOD JANES WALK
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
05.05.2017 | Ostalo
URBANI SPREHOD JANES WALK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.