Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji in v višjih legah pretežno jasno. Delno se bo zjasnilo tudi drugod po državi. Temperature bodo od 9 do 14, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
4°C | 15°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 18°C
nedelja, 30.10.2016
7°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 12°C
torek, 01.11.2016
1°C | 10°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Konjičani tokrat martinovali med zlatimi ......


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
12.11.2015      11:43
A A

Konjičani tokrat martinovali med zlatimi gričiDeli:
Letošnje tradicionalno konjiško martinovanje je bilo nekaj posebnega, saj so organizatorji prizorišče prestavili iz Mestnega trga med zlate griče vinorodnih Škalc, kjer je bilo poskrbljeno za naravno Martinovo kuliso. Prireditev je v Konjice privabila tudi precejšnje število izletnikov iz drugih krajev Slovenije, ki so v "zlatih" Slovenskih Konjicah preživeli krasen, s soncem obsijan dan. Marsikdo od domačinov pa se je med škalske griče odpravil kar peš.

Vlogo osrednjega prireditvenega odra je odigrala razgledna ploščad Vinske kleti Zlati grič, cesto v Škalce pa so popestrili ponudniki lokalnih vin in drugih okusnih izdelkov od blizu in daleč. Obiskovalci so lahko z enotnim degustacijskim kozarcem okušali "rumeno zlato" in druge kulinarične dobrote, ki so jih pripravili ponudniki na stojnicah. Med trtami je dišalo po kostanjih, ki so jih pekli dijaki Šolskega centra Slovenske Konjice-Zreče in po okusni Martinovi malici. 

Osrednji kulturni program so pomagali soustvarjati Vinogradniki Dravinjske doline, v njem pa so nastopili Vokalni sekstet Lindek, mali harmonikarji pod vodstvom Marjetke Gošnak in mešani pevski zbor Peca iz prijateljskega mesta Globasnica na avstrijskem Koroškem. Zbrane so nagovorili župan, Miran Gorinšek, župan Globasnice, Bernard Sadovnik, predsednica Vinogradniško vinarskega društva Neža Pavlič, predstavnica Kmetijsko gozdarskega zavoda Celje - izpostava Slovenske Konjice, gospa Ivica Podkrajšek, za blagoslov mladega vina pa je poskrbel arhidiakon, gospod Jože Vogrin. V neformalnem delu programa so lahko obiskovalci spremljali tudi zabaven skeč "Krst mošta malo drugače", čez ves dan pa so bili organizirani tudi brezplačni vodeni ogledi Vinske kleti Zlati grič. Dokler se na zlate griče vinorodnih Škalc ni spustila tema je zbrane zabaval Ansambel Aplavz, na čelu s Sašem Dobnikom, ki je poskrbel tudi za obilico smeha.Povezave:tic.konjice.si/
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.10.2016
Danes ni dogodkov.
30.10.2016 | Družabni dogodki
Čarovniški festival in Sprejem Oli Walker
30.10.2016 | Družabni dogodki
Čarovniški festival in Sprejem Oli Walker

Bodite prvi pri oddaji mnenja.