Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

5. POHOD OD ČERJAKA DO KROŠLA


DRUŠTVA

| |
31.10.2015      20:22
A A

5. POHOD OD ČERJAKA DO KROŠLAŽička gorca
Žička gorca
Deli:

 

Članice Društva  kmetic Zarja so se 28.10.2015 odpravile na že 5. jesenski pohod od Čerjakove gorce do Krošlovih. Letos so krenile po obratni smeri kot v preteklih letih.

Po jutranjih opravilih so se zbrale v «Čerjakovi gorci«, kjer so se okrepčale s kavico, ocvirkovko, piškoti, manjkati pa seveda tudi ni smelo nekaj »kratkega«.

Potem so se sprehodile po hribu navzdol do zeliščnega vrta »Majnika«, ki je last tudi članice društva, Majde Temnik, ki jih je prijazno sprejela, pogostila, jim razkazala vrt in odgovarjala na številna vprašanja v zvezi z zelišči. Sledila je pot mimo šole proti Virtu, potem pa malo klanca in že kmalu so prispele do Gačnikovega hrama, kjer jih je prijazno sprejela Anica, prva predsednica društva »Zarja« in jih pogostila. Pot jih je nato vodila proti Grajskim njivam in spotoma so se oglasile na povabilo  Baronovega Tineta na pokušino letošnjega »vinskega pridelka«, dodal je še pa drugih stvari, ki se lepo podajo k dobri kapljici. Ker pa je bil že čas za prihod h Krošlovim, so se morale od Tineta posloviti in nadaljevati pot preko travnika do cilja, kjer jih je že čakala okusna juha in gibanca, zraven pa še kaj tekočega. Druženje so zaključile in se dobre volje odpravile proti domu, ene peš, druge pa so prišli iskat šoferji.

Minil je lep dan v prekrasni lepo ubarvani jesenski naravi.

Vida Kamenšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO KMETIC ZARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO KMETIC ZARJA
DRUŠTVO KMETIC ZARJA
OPLOTNIŠKA 1
Tel:031 261 715

Bodite prvi pri oddaji mnenja.