Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
-2°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-6°C | 12°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 14°C
torek, 28.02.2017
5°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
-2°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Slov. Konjice moje mesto


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.08.2014      18:43
A A

Slov. Konjice moje mestoPogled na Stari trg z Mestnega trga
Pogled na Stari trg z Mestnega trga
Deli:

 

 

Vsakdo v Konjicah in mnogi od drugod, so že videli lepo urejen Stari trg v mestnem jedru. Nekaj, na kar smo Konjičani še posebej ponosni in z veseljem pokažemo obiskovalcem našega mesta.

Ni pa urejeno samo mestno jedro. Tudi marsikaj drugega je urejeno. Sem spada tudi zelo lepo urejen park namenjen otrokom z množico zelo funkcionalnih otroških igral. Mnogi Konjičani zanj niti ne vedo. Pa ne bi bilo nič narobe, če bi si ga kdaj šli pogledat. Park je ograjen in na razpolago otrokom, ki jih starši in drugi lahko pripeljejo v dnevnem času. V njem je najti igrala za prav majhne pa tudi že za večje otroke. Poleg gugalnic so tu še razne mreže in plezala ter naprave na katerih otroci lahko preizkušajo svoje ravnotežje in manjši tobogani. Tudi živo vodo v pretočnih koritih in drčah je mogoče najti. V njem otroci lahko krepijo svoje telesne spretnosti, se razgibajo in ob vsem poslušajo šumenje potočka Gospodične, ki ob parku teče v lepo urejeni strugi.

Ponoči je park zaklenjen saj so se na začetku njegove urejenosti v njem zbirali tisti, ki jim ni namenjen. Pogosto je v jutrih po obiskih le-teh bil v takem stanju, da tudi otroci v njem niso mogli doživljati radosti, ki jim jih sicer zaradi pestrosti izbire igral, niso bile omogočene. Nemalokrat so bila igrala tudi poškodovana.

Sedaj, v počitnicah pa je park skoraj skozi ves dan lepo obiskan. Skupina, ki ureja mestne zelenice, parke in potok, ki teče skozi mestno jedro, pa pogosto poskrbijo za urejenost tega parka in potk skozi njega. Tu je tudi veliko dreves, na katerih so opisne tablice, ki obiskovalcu povedo vrsto drevesa in njegov latinski naziv. Še posebno pa je zanimivo eno drevo pri glavnem vhodu v park, saj spada v vrsto, pri nas tujerodnih eksotičnih dreves, to je tulipanovec z zelo zanimivimi listi.

Prav bi bilo, da bi na ta prelepi del Konjic opozarjali vsakogar, ki obišče Konjice. Le malo slovenskih mest se lahko pohvali s tako lepo urejenim parkom, ki je namenjen našim otrokom.

                                                                                       Jože Onič 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.201 | Šport
4.MEMORIAL VLADIMIRJA KEBRA
25.02.201 | Šport
4.MEMORIAL VLADIMIRJA KEBRA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.