Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 31.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno.
14°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 29°C
petek, 02.06.2017
14°C | 29°C
sobota, 03.06.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Osrednja svečanost ob 850-letnici Žičke ......


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.07.2015      14:32
A A

Osrednja svečanost ob 850-letnici Žičke kartuzije Tiha lepotica na praznični dan
Tiha lepotica na praznični dan
Deli:

Praznovanje letošnje 850-letnice Žičke kartuzije je preteklo soboto doživelo svoj vrhunec. Celodnevno dogajanje je bilo za številne obiskovalce brezplačno. Uživali so lahko ob obisku srednjeveške tržnice, ob srednjeveških plesih in glasbi iz starodavnih instrumentov kot sta hurdy gurdy in dude, se poučili o življenju naših prednikov v srednjeveškem taboru in se za obzidje kartuzije podali v tihem spremstvu menihov. Malo mlajši so Žičko kartuzijo spoznavali skozi stare igrarije in kaligrafijo. Bogato je bilo tudi drugo spremljevalno dogajanje. Izpred Cerkve Marijinega obiskanja v Špitaliču so vozile kočije s konjsko vprego do Žičke kartuzije in nazaj. Cerkev je bila prav tako skozi ves dan odprta za obiske. Obiskovalci pa so lahko obiskali tudi Gastuž, najstarejšo še delujočo gostilno na Slovenskem iz leta 1467. Zlahka je bilo čutiti čas, ko so v dolini sv. Janeza Krstnika še domovali menihi ...

Svojo čestitko ob 850-letnici je tihi lepotici izrekel tudi predsednik države Borut Pahor, ki se je poleg mnogih drugih gostov in obiskovalcev Žičke kartuzije udeležil večerne svečanosti. Ob koncu so zbrani prisluhnili še Gregorijanskemu koralu v izvedbi Koralnega zbora Akademije za glasbo iz Ljubljane pod vodstvom profesorja Toneta Potočnika.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.