Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
2°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
0°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 18h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Obrtna cona Konus - opremljanje


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.08.2014      17:52
A A

Obrtna cona Konus - opremljanje


Skala TV info - aktualno "Podpis pogodbe o izgradnji komunalne infrastrukture na Obrtni coni Konus"


Deli:
V petek, 25. julija 2014 je v pisarni župana občine Slovenske Konjice Mirana Gorinška ob 10. uri potekal podpis pogodbe o izgradnji komunalne infrastrukture na območju Obrtne cone Konus. Izvajalec del bo podjetje iz Zgornje Pristave, Gradnje Marguč Inženiring.

Konjiška občina je pred 6 leti sprejela Odlok o obrtni coni »Konus« Slovenske Konjice, ki omogoča prostorsko ureditev za širitev proizvodne dejavnosti – 8 objektov. Površina obravnavanega območja obsega dobrih 8 hektarjev.
Ker občina ni bila lastnik zemljišča po katerem se bo vršila gradnja komunalne infrastrukture, istočasno pa so bili lastniki zemljišč dogovorjeni, da bodo sami komunalno uredili obravnavano območje, je občina za njihove namene naročila izdelavo projektne dokumentacije in pridobila gradbeno dovoljenje leta 2011. Žal se lastniki zemljišč oziroma njihovi uporabniki komunalne infrastrukture do lanskega leta niso uspeli dogovoriti o gradnji, zato je občina morala gradbeno dovoljenje podaljšati. V tem času je tudi pridobila zemljišče za gradnjo komunalne infrastrukture, zato je pri pripravi proračuna za leto 2014 načrtovala gradnjo, ki se bo zaradi vrednosti investicije 496.125 € izvajala etapno na 4 leta.
V sklop izgradnje komunalne infrastrukture je vključena izgradnja ceste s pločnikom in javno razsvetljavo, fekalno in meteorno kanalizacijo in vodovodno omrežje. K izgradnji električnega omrežja, telekomunikacije in plinovoda pa bodo v času izgradnje pristopili tudi upravljavci teh vodov.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.