Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 15°C
petek, 03.03.2017
0°C | 13°C
sobota, 04.03.2017
2°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 19h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Evropski teden mobilnosti na konjiškem


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.09.2015      15:23
A A

Evropski teden mobilnosti na konjiškemDeli:

V občini Slovenske Konjice bo letošnji Evropski teden mobilnosti (ETM), ki poteka pod sloganom »Izbiraj. Spreminjaj. Združuj«., v znamenju preventive in spremembe prometnega režima.

 

V sklopu vseevropske akcije bo tako na Starem in Mestnem trgu v Slovenskih Konjicah potekala preventivna akcija občinskih redarjev, z namenom izboljšati prometno varnost na površinah za pešce. V ta namen se bo dopolnila tudi prometna signalizacija na tem območju, akcija pa ima namen umirjanja mešane strukture prometa s ciljem doseganja ustrezne sinergije vseh uporabnikov prometnih površin.

 

Drugi ukrep, ki se bo pričel izvajati  v sklopu ETM(sprva z informiranjem in obveščanjem), pa bo začasna sprememba prometnega režima v ulici Dušana Jereba, torej mimo OŠ Ob Dravinji. Tam se bo vzpostavil enosmerni promet z namenom, da se izboljša prometna varnost in pretočnost na območju osnovne šole, kjer se predvsem v jutranjih prometnih konicah močno poslabša prometna varnost zaradi zasičenosti vozil na majhnem območju. Začasna prometna ureditev bo kratkotrajne narave, pri čemer pa se bodo spremljali učinki in preverila možnost dolgotrajne oziroma trajne prometne ureditve. Vse udeležence v prometu ob tem že vnaprej prosimo za nekaj strpnosti in upoštevanje prometne signalizacije. Režim bo vzpostavljen predvidoma v petek, 25. 9., po zaključku pouka.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Slovenske Konjice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Slovenske Konjice
Občina Slovenske Konjice
STARI TRG 29
Tel:(03) 757 33 50

Bodite prvi pri oddaji mnenja.