Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
0°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
5°C | 20°C
torek, 25.10.2016
8°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaključna konferenca projekta MAMD


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
25.09.2015      16:06
A A

Zaključna konferenca projekta MAMDDelegacija OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica in Mitja Blažič.
Delegacija OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica in Mitja Blažič.
Deli:

V Domu kulture Slovenske Konjice je bila izvedena zaključna konferenca projekta Mladi ambasadorji medkulturnega dialoga, ki ga izvaja Mladinski svet Občine Slovenske Konjice in je sofinanciran s strani Finančnega mehanizma EGP in Norveškega finančnega mehanizma. Udeležile so se je delegacije iz petih OŠ: OŠ Pod goro, OŠ Zreče, OŠ Loče, OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica in OŠ Ob Dravinji. Konference so se udeležili tudi aktivisti in aktivistke iz različnih kulturnih in etničnih skupin: prof. dr. Martin Berishaj in Hazbije Bytyqi za albansko tematiko, Jasmina Ahmetaj, Monika Sandreli in Sandi Horvat za romsko tematiko, Mitja Blažič in Martin Gramc za LGBT tematiko, Vladimíra Butolen in Zack Bevelacqua za imigrantsko tematiko ter Marija Kukovič za re-integracijo od drog ozdravljenih odvisnikov in odvisnic.

Uvodni govor je imel prof. dr. Martin Berishaj, dekan na Fakulteti za zunanjo politiko in diplomacijo na Univerzitetnem kolegiju »Victory« v Prištini na Kosovem. Sledile so predstavitve dela otrok v sklopu mandata mladega ambasadorja oziroma ambasadorke medkulturnega dialoga iz vseh omenjenih osnovnih šol. Mladi so izbirali različne načine predstavitev svojega razmišljanja. V času premora je za zakusko poskrbela Romani kafenava – Romska restavracija iz Maribora, ki se je predstavila kot projektni primer dobre prakse zaposlovanja Romov in Rominj in senzibilizacije okolja za romsko kulturo.

V zadnjem delu konference sta potekali dve aktivnosti. »Stopi v moj svet« je bila aktivnost, kjer so se mladi lahko pogovarjali z imigrantoma iz Amerike in Češke, Romom, ozdravljeno odvisnico od drog in istospolno usmerjenim moškim in tako pod vprašaj postavili številne predsodke in stereotipe. Za vodstva in predstavnice šol ter za ostale aktiviste in aktivistke pa je potekala okrogla miza »Analiza stanja in potrebe po uporabni medkulturni vzgoji v osnovni šoli«. Govora je bilo o tem, kako naprej, kar se tiče vzgoje otrok za medkulturnost. Podanih je bilo več predlogov. Vsi so se strinjali, da je dela še veliko in da bodo s sodelovanjem med formalnim in neformalnim sektorjem krepili medkulturne kompetence pri mladih tudi v bodoče.


Vir in foto: MSOSK

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
22.10.201 | Šport
POHOD S PIKNIKOM NA TOJZLOV VRH
26.10.2016 | Ostalo
5. Repair Café Vojnik
27.10.201 | Družabni dogodki
8. društvena razstava malih pasemskih živali
27.10.2016 | Ostalo
2. Repair Café Ljubljana
30.10.2016 | Družabni dogodki
Čarovniški festival in Sprejem Oli Walker
21.10.2016 | Turizem
Jesenski teden restavracij v Gostilni Gastuž
22.10.201 | Šport
POHOD S PIKNIKOM NA TOJZLOV VRH
26.10.2016 | Ostalo
5. Repair Café Vojnik
27.10.201 | Družabni dogodki
8. društvena razstava malih pasemskih živali
27.10.2016 | Ostalo
2. Repair Café Ljubljana

Bodite prvi pri oddaji mnenja.