Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-14°C | 1°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 2°C
sreda, 24.01.2017
-11°C | 0°C
četrtek, 25.01.2017
-10°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-14°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaključek Čajank z dr. Vesno Vuk Godina


KULTURA

| |
21.05.2015      13:44
A A

Zaključek Čajank z dr. Vesno Vuk Godina


V sredo, 20. 5., so v Splošni knjižnici Slovenske Konjice zaključili s sezono čajank 2014/2015. Za njimi je 16 Čajank, 28 gostov in preko 1000 obiskovalcev. Knjižne čajanke so potekale dvakrat na mesec od septembra do maja. Na čajankah so se obiskovalci družili ob temah z različnih področij, od literarnih večerov do raznih tematskih srečanj in predavanj.


Deli:

Na zaključnem predavanju so gostili priznano antropologinjo dr. Vesno Vuk Godina. Predstavila je analizo razlogov, zakaj je Slovenija zašla v krizo. Osnovna diagnoza Vesne Vuk Godina zveni na videz preprosto: kapitalizem smo uvozili na nam tuj način, kar je nujno proizvedlo ekonomsko, socialno in politično krizo. Ena od zablod postsocializma v Sloveniji je tudi to, da si prigovarjamo, kako je naš slab trenutni položaj le začasen in da bo kmalu minil. S svojo direktnostjo je navdušila vse prisotne v dvorani Doma kulture Slovenske Konjice.

 

Veliko področij je ostalo še neraziskanih, ta pa bodo gostje s knjižničarji odkrivali z novimi čajankami zopet jeseni.

 

Do takrat pa želijo vsem obiskovalcem lepo in toplo poletje.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SPLOŠNA KNJIŽNICA SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SPLOŠNA KNJIŽNICA SLOVENSKE KONJICE
SPLOŠNA KNJIŽNICA SLOVENSKE KONJICE
Mestni trg 4
Tel:(03) 758 04 33

Bodite prvi pri oddaji mnenja.