Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno z zmerno oblačnostjo in zjutraj ponekod po nižinah megleno. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do -6, ob morju malo nad 0 stopinj C.
-3°C | 13°C
torek, 21.02.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.02.2017
0°C | 12°C
četrtek, 23.02.2017
5°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.2.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Šopki in krajine


A A

Šopki in krajineDeli:

V Mestni galeriji Riemer v Slovenskih Konjicah je na ogled razstava Milana Lamovca Didija, z naslovom Šopki in krajine. Odprtje razstave, ki je bilo v petek, 20. februarja, je pripravilo Slovensko srbsko kulturno humanitarno društvo SREČANJE iz Slovenskih Konjic, v soorganizaciji s Splošno knjižnico in TIC  Slovenske Konjice.

Po devetih prireditvah, ki jih je društvo Srečanje uspešno pripravilo v Riemerjevi galeriji v letu 2014, je  to že druga prireditev v letošnjem letu. Pripravljamo  še nekaj presenečenj, ki bodo popestrila kulturni utrip Slovenskih Konjic.

 

Tokratni dogodek smo posvetili Milanu Lamovcu Didiju. Profesorju, likovnemu pedagogu, slikarju, grafiku, scenaristu kiparju in ne nazadnje tudi letošnjemu nagrajencu in prejemniku občinske Prešernove nagrade za  40 letno izjemno uspešno  likovno ustvarjanje in ustvarjalni opus, ki je dal neizbrisni pečat Slovenskim Konjicam.

 

Obiskovalcem, ki so prireditveni prostor napolnili do zadnjega kotička in avtorju razstave Didiju, ki je pred kratkim slavil tudi svoj osebni praznik, sta večer s petjem in glasbo obarvala Monika Klančnik (učenka 1. razreda solo petja, pri prof. Aandreji Obrul)  in Lovro Leskovar (učenec 6. razreda kitare, pri prof. Jerneju Senegačniku), oba učenca Glasbene šole iz Slovenskih Konjic.

 

Spremno besedo o ustvarjalnem opusu Milana Lamovca Didija je pripravil Arpad Šalamon, prireditev je povezovala ga. Heda Vidmar Šalamon iz Društva konjiških likovnikov in fotografov, za kar se obema iskreno zahvaljujemo.

 

Zahvala tudi Foto Nareksu in Emilijanu Skerbišu in S-Design, Francu Rateju za pomoč pri postavitvi razstave in Branimirju Klevžetu in Glasbeni šoli Slovenske Konjice.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
TATTENBACHOVA ULICA 5 C
Tel:041 928 361

Bodite prvi pri oddaji mnenja.