Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
1°C | 20°C
torek, 02.05.2017
5°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
3°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 20°C
petek, 05.05.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Najboljši med najboljšimi


A A

Najboljši med najboljšimiDeli:

V soboto dne 28. Novembra 2015, je bila v Ljubljani podelitev priznanj akademskih kriterijev, mednarodnega književnega tekmovanja »Pesnikova duša«-Ljubljana 2015. Na razpis v organizaciji Zveze srbske diaspore Slovenije, Združenja srbskih književnikov Slovenije in Združenja pisateljev Republike Srbske, je prispelo 197 del, književnikov iz petih držav in sicer iz Nemčije, Avstrije, Hrvaške, Slovenije, Srbije in Republike Srbske.

 

Radovan B.Milić, pisatelj, pesnik in publicist, predsednik Slovensko srbsko kulturno humanitarnega društva SREČANJE iz Slovenskih Konjic, je prejel srebrno plaketo z medaljo, za esej leta 2015- za svojo knjigo Svetski rat protiv jednog čoveka in bronasto plaketo z medaljo, za pesem Konec, v kategoriji: Ljubezenska poezija.

Radovan B.Milić po rodu Srb iz Aranđelovca, živi in ustvarja v Slovenskih Konjicah, je tudi izdajatelj in urednik dvojezičnega spletnega časopisa Tragovi-Sledi, ki je namenjen predvsem Srbom in Slovencem, živećim izven matične države in je bran na vseh petih kontinentih sveta. Je član Združenja srbskih književnikov Slovenije in redni član Matice srpske iz Novega Sada.

Do sedaj je za svoja književna dela prejel že več priznanj, med njimi : naziv Srbski vitez in odlikovanje Srbska krona, ki ju podeljuje Kulturno zgodovinski center Srbska krona iz Kragujevca, ki deluje pod okriljem srbske dinastije Karađorđević. Naziv srbski vitez ga postavlja ob bok nosilcem naziva kot so: ruski predsednik Vladimir Putin, igralec Dragan Nikolič, akademik profesor, dr. Kaplan Burović etc.

 Objavil je pet knjig, tik pred izidom pa je tudi njegov pesniški prvenec. Dve njegovi knjigi sta prevedeni tudi v slovenski jezik, prav tako so nekatere pesmi prevedene v slovenski in nemški jezik.  Književna dela Radovana B.Milića se nahajajo v Narodni in univerzitetni knjižnici v Ljubljani in Narodni in univerzitetni knjižnici v Beogradu  ter tudi v mestni knjižnici na Dunaju, predstavljena pa so bila tudi na mednarodnem knjižnem sejmu Vilenica 2014.

 

 

Metka Zoya Obrul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
TATTENBACHOVA ULICA 5 C
Tel:041 928 361
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
05.05.2017 | Ostalo
URBANI SPREHOD JANES WALK
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
05.05.2017 | Ostalo
URBANI SPREHOD JANES WALK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.