Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, proti jutru pa se bo oblačnost povečala.
2°C | 12°C
torek, 27.03.2017
-3°C | 15°C
sreda, 28.03.2017
-2°C | 22°C
četrtek, 29.03.2017
1°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mladi ambasadorji gredo naprej


KULTURA, SREDNJA ŠOLA, DRUŠTVA, ZAVODI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.01.2016      11:55
A A

Mladi ambasadorji gredo naprejJasmina Ahmetaj je aktivistka iz mariborske romske skupnosti.
Jasmina Ahmetaj je aktivistka iz mariborske romske skupnosti.
Deli:

Mladinski center Dravinjske doline (MCDD) od leta 2009 izvaja projekt Mladi ambasadorji medkulturnega dialoga. Doslej je doživel že dve nadgradnji. Zadnjo je v letih 2014 in 2015 izvedel Mladinski svet Občine Slovenske Konjice (MSOSK), ki je izobraževalne modele Urice medkulturnega dialoga prilagodil za osnovnošolsko mladino tretje triade. Tekom let je projekt združil številne večinske in manjšinske organizacije ter nepovezane aktiviste in aktivistke za človekove pravice. Izvajalci so se vključili tudi v kampanjo Sveta Evrope proti sovražnemu govoru na spletu »No hate speech«, ki je konec leta 2015 prerasla v gibanje. V omenjeno gibanje je vključen tudi Mirovni inštitut, s katerim je MCDD združil moči in konec preteklega leta na Gimnaziji Ptuj izvedel delavnice na temi sovražni govor in romska kultura. Mladi so spoznali različne tipe sovražnega govora in mehanizme, kako ga preprečevati. Na podlagi izkustvene didaktične igre so razvijali tudi kritično razmišljanje in v zadnjem delu delavnic dobili priložnost izvedeti vse, kar jih je zanimalo o romski kulturi. Na vprašanja mladih je odgovarjala Jasmina Ahmetaj iz Terne Roma – Mladi Romi. In kaj jih je zanimalo? Koliko Romov je v Sloveniji; kdo sploh Romi so; kakšne veroizpovedi so; zakaj prosijo za denar, namesto da bi šli delat; od kod izhajajo; zakaj so odrezani od večinske družbe; zakaj se je Romov oprijelo dejstvo, da so nagnjeni h kraji; zakaj imajo ljudje o Romih predsodke in kaj Romi menijo o ne-Romih.

Vir in foto: MCDD in MSOSK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.