Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
9°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 18°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KIP IVANA MINATTIJA V SLOVENSKIH KONJICAH


KULTURA

| |
23.03.2015      9:30
A A

KIP IVANA MINATTIJA V SLOVENSKIH KONJICAH


V Slovenskih Konjicah smo v nedeljo, 22. marca, slovesno odkrili kip pesnika in akademika Ivana Minattija.


Lojzka Špacapan, soproga Ivana Minattija ob kipu Ivana Minattija
Lojzka Špacapan, soproga Ivana Minattija ob kipu Ivana Minattija
Deli:

V Slovenskih Konjicah smo v nedeljo, 22. marca, slovesno odkrili kip pesnika Ivana Minattija. Skulptura, ki stoji nasproti konjiškega vlaka, je prvi spomenik temu velikemu pesniku, rojenemu v Slovenskih Konjicah. Prav na dan odkritja bi praznoval 91 let. Sivo dopoldne je pomenljivo razsvetlilo sonce, ko se je pred medijsko hišo Novice, Radio Rogla, zbrala množica, da bi prisostvovala slovesnemu dogodku.  Zbrane so nagovorili pesnikova soproga Lojzka Špacapan, konjiški župan Miran Gorinšek in Milček Komelj, predstavnik Slovenske akademije znanosti in umetnosti. Med obiskovalci so bili tudi Minattijevi otroci in drugi sorodniki, ki so nad gesto Konjičanov navdušeni. Gospa Špacapan je med drugim poudarila, kako rad je njen soprog imel Konjice in izrazila veselje, da se je v svoj rodni kraj vrnil, kjer nas bo še dolgo opominjal na svojo veličino. Vse Konjičane je povabila, da kdaj sedejo k njemu in se spomnijo na sporočilo o ljubezni, ki ga je prenašal skozi svojo liriko. Bronasti kip je oblikovala akademska kiparka Katja Majer. Z oblikovanjem klopi in celotnega ambienta, tudi zasaditve brez, je poskušala vzpostaviti občutek organskega toka življenja, ki ga je pesnik obravnaval skozi vso svojo literaturo.

Kulturni program so oblikovali Franjo Funkelj, sopranistka Andreja Kukovič Obrul, plesalka Tina Cerar.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Center za kulturne prireditve? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Center za kulturne prireditve
Center za kulturne prireditve
Mestni trg 4
Tel:(03) 758 04 33
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.