Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-11°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-8°C | 1°C
sobota, 28.01.2017
-14°C | 6°C
nedelja, 29.01.2017
-8°C | 3°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dravinjska dolina poje, pleše in igra ......


KULTURA

| |
30.05.2016      11:55
A A

Dravinjska dolina poje, pleše in igra -Koncert vseh delujočih društev treh občin v Tednu ljubiteljske kultureDeli:
Ni naključje, da so se tudi v Slovenskih Konjicah v tednu ljubiteljske kulture predstavila različna društva, ki delujejo na področju občin Slovenske Konjice, Zreče in Vitanje. Letos že tretje leto poteka teden ljubiteljske kulture, ki ga pripravlja Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in Zveza kulturnih društev. Namenjen je osveščanju javnosti o razširjenosti, kakovosti in pozitivnih vplivih ljubiteljske kulture na sodobno družbo. V vsej Sloveniji se je v tem tednu zvrstilo več kot 1000 prireditev, kar pomeni da projekt dosega svoj namen, ki je vzpodbuditi ustvarjalce, da se predstavijo ter tako pokažejo, koliko posameznikov se pri nas v prostem času ukvarja s kulturo in kako dobri so v tem.
Prireditev z naslovom 'Dravinjska dolina, poje, pleše in igra', je povezala več kot 300 sodelujočih. Najprej so pred kulturnim domom nastopili godbeniki iz Slovenskih Konjic in Zreč, nato pa se je dogajanje preselilo v notranjost, kjer so nastopili Moški pevski zbor Ivo Štruc skupaj z Ženskim pevskim zborom Slovenske Konjice, Mešani pevski zbor Jurij Vodovnik iz Zreč, Moški pevski zbor DU Adolf Tavčar, Moški pevski zbor Vitanje, Ženski pevski zbor DU Slovenske Konjice skupaj z zborom vzgojiteljic, Mešani pevski zbor Strune, Vokalna skupina EXPE, Vokalna skupina Pečat ter združena skupina ljudskih pevcev iz Tepanja, Vitanja, Gorenja, Zreč in Dobrave. Zaigrali so ljudski godci iz Gorenja, zaplesala pa  otroška folklorna skupina OŠ Zreče in odrasla folklorna skupina Jurij Vodovnik iz Skomarja. Z recitiranjem pesmi  se je predstavilo slovensko - srbsko humanitarno društvo Srečanje - sretenje. Prireditev so povezovali člani KUD Gnezdo, ki so na koncu še zaplesali srednjeveške plese.
KD Loče je sodelovalo z likovnimi deli članice Rebeke Firšt, likovna dela so razstavili tudi člani Društva likovnikov in fotografov Slovenske Konjice.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.