Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

CARMINA SLOVENICA 11. APRILA V SLOVENSKIH ......


KULTURA, DOGODKI

| |
07.04.2015      9:11
A A

CARMINA SLOVENICA 11. APRILA V SLOVENSKIH KONJICAH


... MELBOURNE ... NEW YORK ... MOSKVA ... SLOVENSKE KONJICE ...


Balkanika Foto: Saša Huzjak
Balkanika Foto: Saša Huzjak
Deli:

C  A  R  M  I  N  A    S  L  O  V  E  N  I  C  A


B A L K A N I K A

 

11. APRIL 2015, OB 19. URI, DOM KULTURE SLOVENSKE KONJICE

 

Avtorica projekta in dirigentka: KARMINA ŠILEC
Janez Dovč, harmonika

Nino Mureškič, tolkala

Goran Krmac, tuba


Informacije in rezervacija vstopnic: CENTER ZA KULTURNE PRIREDITVE, Mestni trg 4, Slovenske Konjice; T: 03 / 758 04 37; I: www.knjiznica-slovenskekonjice.si

Vstopnina: 15 EUR

 

Balkanska glasba poslušalca težko pusti ravnodušnega. B A L K A N I K A  se zato človeka ne le dotakne, ampak ga močno objame. Telo se odzove – morda z nasmehom ali s pozibavanjem v ritmu. Je temperamentna, bistra, erotična, pogumna in širokega duha. Ljubimo jo in ona nam vrača močna čustva. Petje izraža poseben odnos do življenja, pri katerem nista najpomembnejša melodija ali glas, temveč izkušnja in občutje, s katerim se posreduje doživetje, ki ga opisuje pesem. Ta čudoviti spoj ponujamo današnjim ljubiteljem glasbe: v njem se prepletajo elementi pravljičnega arhaizma, bizantinske liturgije, junaških epov, asimetrični, svobodni ritmi, humoresk, virtuoznih improvizacij, žalostink … Vse skupaj pa je zlito v resnične dragulje.

 

C A R M I N A  S L O V E N I C A  sodi med vodilne vokalne institucije. Njen ugled potrjujejo številni koncerti po vsem svetu – od Sanktpeterburške filharmonije, Esplanade v Singapurju, preko Davis Simphony Hall v San Franciscu, Hong Kong Cultural Centra, Jahrhuderthalle Bochum, Tokyo Metropolitan Art Space, Théâtre de la Ville v Parizu, do gledališča Teresa Carreño, Auditorium Rome in Teatra Colon v Buenos Airesu. 

Carmina Slovenica je prejela vabila na številne pomembne festivale: Svetovni glasbeni dnevi (ISCM), Festival d'Automne à Paris, Europa Cantat, Kunstenfestival Brussels, Holland Festival, Steierischer Herbst, Ruhrtriennale, Moskovski velikonočni festival, Dresdner Musikfestspiele, Evropski simpozij za zborovsko glasbo (IFCM), Polyfollia, America Cantat, Choir Olympics, Glasbeni september, Festival Radovljica, Slovenski glasbeni dnevi, Mednarodni glasbeni festival Peking, Melbourne Festival v Avstraliji, Festival Prototype: opera/gledališče/zdaj v St. Ann's Warehouse v New Yorku, Festival Golden Mask v Moskvi …

 

Koncertne turneje po svetu, številne najvišje nagrade z mednarodnih tekmovanj, sodelovanje v različnih mednarodnih projektih, izvrstni odzivi nastopov ansambla s strani glasbenih strokovnjakov in kritikov … vse to so dosežki, ki pričajo sami zase in potrjujejo izjemen sloves ansambla. S celovito pevsko metodiko, sodobnimi psihološkimi prijemi in izjemno delovno disciplino zbor od ustanovitve naprej vzgaja pevcem odprt, kreativen in skrajno slušno ozaveščen odnos do izvajanja vseh oblik zvočnosti. Hkrati izbira izviren, skrbno načrtovan in smiselno tematsko zaokrožen program, ki zajema glasbo vseh obdobij in kultur. Scenske nastope Carmine Slovenice se lahko najbolje opiše kot virtuozne: z brezhibno intonacijo, čistim zvokom, briljantnega giba, osvobojenega ovir, skorajda avtohipnotičnega – opredeljenega s tokom energije do skrajnosti discipliniranega in prizadevnega ansambla. Carmina Slovenica uprizarja z umetniškim čutom, ki navdihuje tako občinstvo kot kritike in predstavlja model mednarodnega zborovskega gibanja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Center za kulturne prireditve? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Center za kulturne prireditve
Center za kulturne prireditve
Mestni trg 4
Tel:(03) 758 04 33

Bodite prvi pri oddaji mnenja.